Kukiz ostro do swoich byłych posłów. Po odpowiedzi Morawieckiego powinien się zawstydzić

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dzieje się w Kukiz’15. W niezwykle emocjonalnym wpisie do swoich byłych posłów odniósł się Paweł Kukiz. „Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS(…) dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...” – napisał. Odpowiedział mu Kornel Morawiecki.

Jak dziś informowaliśmy, z władz klubu Kukiz’15 usunięto dwóch ważnych posłów.

Wczoraj odbyło się posiedzenie klubu poselskiego Kukiz'15. Posłowie na polecenie Pawła Kukiza wybrali nowy skład prezydium Klubu Kukiz’15. Nie znaleźli się w nim dotychczasowi wiceprzewodniczący - czyli Marek Jakubiak oraz wieloletni działacz Solidarności, Jarosław Porwich.

Wcześniej Paweł Kukiz napisał na Facebooku:

Dostali się do Sejmu dzięki obietnicy walki o JOW. Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS znoszącego JOW w Samorządach. Dziwnym trafem również dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...

– napisał wczoraj Paweł Kukiz na Facebooku.

 

Do jego wpisu odniósł się w liście otwartym Kornel Morawiecki.

Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci

– rozpoczął. Odnosząc się do JOW przypomniał klapę, jaką było referendum zorganizowane przez Bronisława Komorowskiego w 2015 roku. Dotyczyło również jednomandatowych okręgów wyborczych.

Zamieszczamy treść listu:

Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
Szanowny Pawle, mój były liderze!
Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.

Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.

Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
Prosimy Cię o opamiętanie.
Kornel Morawiecki

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzy duże pożary po wyładowaniach atmosferycznych

/ 12019

  

Trzy duże pożary powstałe w Łódzkiem od wyładowań atmosferycznych gasiło w sumie kilkanaście zastępów straż pożarnej. Nie ma osób poszkodowanych - poinformował w sobotę PAP rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

Jak wyjaśnił w miejscowości Wilkszyce w pow. sieradzkim płonęła stodoła o powierzchni 450 m kw. W pożarze zginęło kilka sztuk bydła.

Stodoła o pow. 600 m kw. płonęła również w Łodzi na ul. Bronisin, a w miejscowości Dębowa Góra w pow. kutnowskim paliło się 500 sztuk balotów słomy. 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl