Kukiz ostro do swoich byłych posłów. Po odpowiedzi Morawieckiego powinien się zawstydzić

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dzieje się w Kukiz’15. W niezwykle emocjonalnym wpisie do swoich byłych posłów odniósł się Paweł Kukiz. „Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS(…) dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...” – napisał. Odpowiedział mu Kornel Morawiecki.

Jak dziś informowaliśmy, z władz klubu Kukiz’15 usunięto dwóch ważnych posłów.

Wczoraj odbyło się posiedzenie klubu poselskiego Kukiz'15. Posłowie na polecenie Pawła Kukiza wybrali nowy skład prezydium Klubu Kukiz’15. Nie znaleźli się w nim dotychczasowi wiceprzewodniczący - czyli Marek Jakubiak oraz wieloletni działacz Solidarności, Jarosław Porwich.

Wcześniej Paweł Kukiz napisał na Facebooku:

Dostali się do Sejmu dzięki obietnicy walki o JOW. Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS znoszącego JOW w Samorządach. Dziwnym trafem również dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...

– napisał wczoraj Paweł Kukiz na Facebooku.

 

Do jego wpisu odniósł się w liście otwartym Kornel Morawiecki.

Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci

– rozpoczął. Odnosząc się do JOW przypomniał klapę, jaką było referendum zorganizowane przez Bronisława Komorowskiego w 2015 roku. Dotyczyło również jednomandatowych okręgów wyborczych.

Zamieszczamy treść listu:

Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
Szanowny Pawle, mój były liderze!
Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.

Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.

Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
Prosimy Cię o opamiętanie.
Kornel Morawiecki

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ofiary obozów będą pozywać esesmanów? Adwokat z Niemiec ujawnia, co trzeba zrobić

Obóz koncentracyjny / pixabay.com/peter89ba/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Polacy więźniowie byłych obozów m.in. Stuthoff, Auschwitz, Ravensbrück, Mauthausen, Buchenwald oraz świadkowie akcji Erntefest w obozie Majdanek mogą oskarżać służących w nich esesmanów w niemieckich procesach - podał na łamach "Naszego Dziennika" niemiecki adwokat. Dodał, że oskarżycielami nie muszą być więźniowie, ale również ich dzieci czy rodzeństwo.

Jak czytamy w gazecie, prawnicy poszukują byłych więźniów tych obozów.

Byli więźniowie mają możliwość brania aktywnego udziału w tych postępowaniach jako oskarżyciele posiłkowi, nie muszą przyjeżdżać do Niemiec na te sprawy, gdyż są reprezentowani przez pełnomocników

- powiedział gazecie Rajmund Niwiński, adwokat z Düsseldorfu.

Dodał, że takimi oskarżycielami mogą być zarówno byli więźniowie, jak i ich dzieci lub rodzeństwo.

[polecam:http://niezalezna.pl/237056-sad-nad-zbrodniarzem-z-obozu-stutthof]

Niemiecki adwokat wskazał ponadto, że informacje o takich możliwościach są mało znane w Polsce. - Mam wrażenie, że ten temat w Polsce był mało poruszany, sądzę, że powinno się uświadomić społeczeństwu i ofiarom, że istnieje możliwość uczestnictwa w tych procesach - powiedział Niwiński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl