Kukiz ostro do swoich byłych posłów. Po odpowiedzi Morawieckiego powinien się zawstydzić

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Dzieje się w Kukiz’15. W niezwykle emocjonalnym wpisie do swoich byłych posłów odniósł się Paweł Kukiz. „Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS(…) dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...” – napisał. Odpowiedział mu Kornel Morawiecki.

Jak dziś informowaliśmy, z władz klubu Kukiz’15 usunięto dwóch ważnych posłów.

Wczoraj odbyło się posiedzenie klubu poselskiego Kukiz'15. Posłowie na polecenie Pawła Kukiza wybrali nowy skład prezydium Klubu Kukiz’15. Nie znaleźli się w nim dotychczasowi wiceprzewodniczący - czyli Marek Jakubiak oraz wieloletni działacz Solidarności, Jarosław Porwich.

Wcześniej Paweł Kukiz napisał na Facebooku:

Dostali się do Sejmu dzięki obietnicy walki o JOW. Dziś sprzedali swoich wyborców, głosując za procedowaniem projektu PiS znoszącego JOW w Samorządach. Dziwnym trafem również dziś odbywała się w Sejmie debata nad śmieciami i odpadami. Trudno nie znaleźć analogii ...

– napisał wczoraj Paweł Kukiz na Facebooku.

 

Do jego wpisu odniósł się w liście otwartym Kornel Morawiecki.

Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci

– rozpoczął. Odnosząc się do JOW przypomniał klapę, jaką było referendum zorganizowane przez Bronisława Komorowskiego w 2015 roku. Dotyczyło również jednomandatowych okręgów wyborczych.

Zamieszczamy treść listu:

Kornel Morawiecki – List otwarty do Pawła Kukiza
Szanowny Pawle, mój były liderze!
Nigdy nikogo nie porównuj do śmieci. Posłów, swoich kolegów? Czy to się godzi?
W kampanii wyborczej pod Twoim przywództwem stawialiśmy postulat JOW w wyborach do Sejmu. We wrześniu 2015 roku Polacy odmówili temu legitymacji. Referendum zwołane przez prezydenta Bronisława Komorowskiego poparte przez Komitet Wyborczy Kukiz 15 miało około 8% frekwencję.

Obecny spór w Sejmie dotyczy JOW w wyborach do samorządu. Dotychczasowa praktyka wybierania burmistrzów i wójtów obnażyła różnorakie niedostatki.

Jak długo jeszcze, zawsze i wszędzie zamierzasz brnąć w doktrynerstwo JOW?
Prosimy Cię o opamiętanie.
Kornel Morawiecki

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek autokarów. Są ranne dzieci

/ policja.pl

  

Co najmniej dziewięcioro dzieci zostało poszkodowanych w wyniku zderzenia dwóch autokarów na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Rusiec (woj. łódzkie). Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że obrażenia dzieci nie są poważne. Droga jest zablokowana.

- Do zdarzenia doszło na DK 74 w okolicach Ruśca w pow. bełchatowskim. Jeden z autokarów, którym wracała szkolna wycieczka, najechał w tył drugiego, również przewożącego dzieci. Łącznie podróżowało nimi kilkadziesiąt dzieci. Kilku z nich jest udzielana na miejscu pomoc, ale z tego co wiem, nie są to poważne obrażenia 

– powiedziała rzecznik prasowa łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

Oficer prasowy straży pożarnej w woj. łódzkim st. kpt. Jędrzej Pawlak poinformował, że ucierpiało dziewięcioro dzieci.

- Mają m.in. obtarcia i zwichnięcia. Jedna osoba dorosła doznała obrażeń głowy i kręgosłupa – wyjaśnił.

Łącznie w zdarzeniu drogowym uczestniczyło 98 osób, w tym 69 dzieci i 29 dorosłych.

Do wypadku doszło przed godz. 17. Droga DK 74 w miejscowości Rusiec na odcinku Wieluń – Szczerców jest zablokowana. Utrudnienia mogą potrwać ok. 2 godzin. Na miejscu pracuje 8 zastępów straży pożarnej, karetki pogotowia, w tym śmigłowce LPR i policjanci, którzy kierują kierowców na objazdy m.in. przez Dąbrowę Rusiecką.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl