"Seksmisja" coraz bliżej? W Szwecji odbędzie się festiwal zakazany dla mężczyzn

Emma Knyckare / Wikimedia Commons / By Julia Lindemalm [CC BY 3.0]

  

W przyszłym roku w Göteborgu odbędzie się pierwszy w historii festiwal muzyczny bez udziału… mężczyzn. Inicjatywa jest odpowiedzią feministek na doniesienia o molestowaniu seksualnym i gwałtach, do których miało dojść na festiwalu Bråvalla w Norrköping na wschodzie Szwecji.

Podczas wszystkich edycji festiwalu Bråvalla miało dojść łącznie do 23 takich wykroczeń. W tym roku już pierwszego dnia festiwalu policja otrzymała doniesienie o gwałcie na 15-latce - w związku z tym podjęto decyzję, że za rok impreza nie odbędzie się w ogóle. Na wieść o tym, szwedzka dziennikarka Emma Knyckare zaproponowała alternatywne rozwiązanie: - Co myślicie o tym, aby zorganizować fajny festiwal, gdzie mile widziani będą »nie-mężczyźni«? Organizowalibyśmy go do momentu, aż WSZYSCY mężczyźni nauczą się właściwego zachowania – napisała na Twitterze Knyckare.

Jej apel spotkał się z tak dużym odzewem, że zaledwie kilka dni temu poznaliśmy już szczegóły nowego projektu – Statement Festival odbędzie się w dniach 31.08-1.09 przyszłego roku w Göteborgu. Zarówno wśród wykonawców, jak i publiczności znajdą się tylko i wyłącznie kobiety. Zdaniem środowisk feministycznych akcja wpisuje się w atmosferę przełamywania tabu dotyczącego nadużyć seksualnych względem kobiet. Falę „coming-outów” w tej kwestii zapoczątkował głośny skandal z udziałem amerykańskiego producenta Harveya Weinsteina, który w zamian za seks, miał oferować aktorkom role w swoich filmach. Co ciekawe, w niechlubnym gronie seksualnych prześladowców znaleźli się ostatnio również inni hollywoodzcy gwiazdorzy i ulubieńcy Władimira Putina – Steven Seagal i Oliver Stone. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejny celebryta i pupil Putina oskarżony o molestowanie

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rada Polityki Pieniężnej wydała komunikat po posiedzeniu. Jest akceptacja dla działań Glapińskiego

Rada Polityki Pieniężnej / By Andrzej Barabasz - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48014466

  

Rada Polityki Pieniężnej zapoznała się z informacją na temat aktualnej sytuacji w sektorze bankowym i zaakceptowała dotychczasowe działania Prezesa NBP i Zarządu NBP - taki komunikat wystosowała RPP po dzisiejszym posiedzeniu.

RPP zebrała się dzisiaj na jednodniowym posiedzeniu, podczas którego jej członkowie zapoznali się z aktualną sytuację w polskim sektorze bankowym.

Po północy w poniedziałek Komitet Stabilności Finansowej po wielogodzinnym spotkaniu wydał komunikat, w którym zadeklarował gotowość wsparcia dla banków należących do biznesmena Leszka Czarneckiego - Idea Bank oraz Getin Noble Bank.

- Wszystkie instytucje tworzące Komitet Stabilności Finansowej potwierdziły, że system finansowy jest stabilny. Jednocześnie prowadzą bieżący monitoring sytuacji i są gotowe do podjęcia niezbędnych działań wspierających stabilność systemu bankowego w ramach swoich kompetencji

- zadeklarował KSF, w skład którego weszli w nim udział przedstawiciele: NBP, resortu finansów, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.[polecam:https://niezalezna.pl/246204-jest-efekt-wielogodzinnych-obrad-nbp-gotowy-udzielic-wsparcia-bankom-czarneckiego]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, nbp.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl