Polski arcybiskup obejmie wysokie stanowisko w Watykanie

/ fot. Walkerssk/pixabay.com

  

Abp Jan Romeo Pawłowski będzie kierować nową sekcją Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Trzecia sekcja, powołana przez papieża Franciszka, będzie nadzorować pracę watykańskiego korpusu dyplomatycznego.

W wydanym komunikacie Sekretariat Stanu poinformował, że Sekcja Personelu Dyplomatycznego będzie kierowana przez delegata do spraw przedstawicielstw papieskich, którym jest obecnie abp Pawłowski. Tym samym urząd ten zostanie wzmocniony.

Celem powołania tego nowego urzędu, jak wyjaśniono, jest „okazanie uwagi i bliskości Ojca Świętego oraz przełożonych Sekretariatu Stanu personelowi pełniącemu rolę dyplomatyczną”. Watykan ogłosił, że przewiduje się regularne wizyty delegata w siedzibach przedstawicielstw Stolicy Apostolskiej na świecie.

Arcybiskup Pawłowski, pochodzący z diecezji bydgoskiej, pracuje w watykańskiej dyplomacji od 26 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda dziękuje Agnieszce Radwańskiej

Andrzej Duda / By The Chancellery of the Senate of the Republic of Poland, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42410457

  

Prezydent Andrzej Duda podziękował Agnieszce Radwańskiej, która ogłosiła dziś zakończenie tenisowej kariery, za sukcesy i promowanie Polski. Swoje uznanie wyraził także m.in. minister sportu Witold Bańka.

"Agnieszka Radwańska ogłosiła zakończenie sportowej kariery. Szanowna Pani Agnieszko! Dziękujemy za wszystkie sukcesy i wspaniałe promowanie Polski na światowych kortach! Życzymy powodzenia we wszelkich nowych planach i działaniach!"

- napisał Duda na Twitterze.

Z kolei szef Ministerstwa Sportu i Turystyki Bańka skomentował: "Dziękuję za każde zwycięstwo, wspaniałą postawę i godne reprezentowanie Polski... To był piękny czas! Jesteśmy wdzięczni i dumni!".

Radwańska w karierze wygrała 20 turniejów WTA, a w 2012 roku dotarła do finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W półfinale Australian Open zagrała w 2014 i 2016 roku. W 2015 triumfowała w kończącym sezon turnieju WTA Finals. W rankingu WTA najwyżej dotarła do drugiego miejsca

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl