Jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie z opóźnieniami lotów do Amsterdamu

/ wikipedia.org/CC BY-SA 3.0

redakcja

Kontakt z autorem

"Loty do Amsterdamu są we wtorek opóźnione z powodu problemów technicznych na lotnisku Schiphol" - poinformowała holenderska kontrola ruchu lotniczego. Rodzaju tych problemów technicznych na razie nie sprecyzowano. Nie wiadomo też, jak długo potrwa ich usuwanie.

Rzecznik prasowa portu lotniczego Schiphol powiedziała, że są problemy głównie z przylotami na to lotnisko, jedno z najbardziej ruchliwych w Europie. Linie lotnicze Air France-KLM poinformowały, że musiały na razie odwołać 10 lotów do Amsterdamu i czekają na dalsze informacje kontroli ruchu lotniczego.

Europejska Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) informuje na swym portalu o znacznej liczbie lotów na Schiphol opóźnionych o ponad 30 minut. Lecące tam maszyny mogą być kierowane na inne lotniska.

W ubiegłym roku duża awaria komputerów sparaliżowała Schiphol na wiele godzin, powodując opóźnienia, bądź odwołanie ponad 100 lotów.

Schiphol przyjął w ubiegłym roku 63 miliony pasażerów.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Papież do Polaków: Niech udział w mszy…

Papież do Polaków: Niech udział w mszy…

Doda zaśpiewała w duecie z Bohdanem…

Doda zaśpiewała w duecie z Bohdanem…

Gollob będzie miał swoją ulicę

Gollob będzie miał swoją ulicę

Kto kontroluje pieniądze Polaków?…

Kto kontroluje pieniądze Polaków?…

Prezes PiS złoży kwiaty na grobie ks.…

Prezes PiS złoży kwiaty na grobie ks.…

O bezpieczeństwie na Bałtyku na pokładzie ORP Błyskawica

/ mat. COM-DKM / http://com.wp.mil.pl/pl/1_749.html

Od wczoraj na pokładzie okrętu-muzeum ORP Błyskawica członkowie Bałtyckiej Rady ds. Oczyszczania z Przedmiotów Niebezpiecznych (BOSB - Baltic Ordnance Safety Board) uczestniczą w dwudniowym posiedzeniu - informuje Centrum Operacji Morskich-Dowództwo Komponentu Morskiego.

W spotkaniu grupy, której w tym roku przewodniczy Polska biorą udział przedstawiciele marynarek wojennych Estonii, Finlandii, Łotwy, Niemiec i Szwecji. Polską flotę w Radzie reprezentują oficerowie COM-DKM. 

Głównym zadaniem BOSB jest określanie rejonów priorytetowych do prowadzenia operacji niszczenia historycznych zagród minowych na Morzu Bałtyckim. Dane te zbierane są m.in. na podstawie źródeł archiwalnych. Rada pełni również funkcję doradczą w zakresie planowania i koordynacji operacji rozminowania rejonów, na których w przeszłości istniały zagrody minowe. W tym roku przedstawiciele rady uczestniczyli m.in. w jednej z największych operacji rozminowania na Morzu Bałtyckim pod kryptonimem „Open Spirit”, prowadzonej na wodach okalających Litwę, Łotwę i Estonię - czytamy na portalu.

Swoimi działaniami Bałtycka Rada ds. Oczyszczania z Przedmiotów Niebezpiecznych w znacznym stopniu przyczynia się do zapewniania bezpieczeństwa żeglugi na Morzu Bałtyckim wszystkim jednostkom pływającym. 

Źródło: COM-DKM

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl