Brexit. Europejska Agencja Leków zmieni siedzibę

pixabay.com

  

Europejska Agencja Leków (EMA) zostanie przeniesiona po Brexicie z Londynu do Amsterdamu. W ostatniej rundzie Amsterdam i Mediolan we Włoszech zdobyły równą liczbę głosów i o wyniku zadecydowało losowanie.

Losowanie zgodnie z regulaminem przeprowadziła estońska prezydencja UE. We wcześniejszej rundzie z rywalizacji odpadła Kopenhaga.

O przyjęcie siedziby EMA po Brexicie starała się też Polska, jednak odpadła w pierwszej rundzie głosowania.

Po głosowaniu w sprawie EMA rozpocznie się kolejne, w sprawie nowej siedziby Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego (EBA).

Europejska Agencja ds. Leków odpowiada za ochronę zdrowia ludzi i zwierząt poprzez ocenę produktów leczniczych; analizuje wnioski o europejskie pozwolenie na dopuszczenie leków do sprzedaży. To największa unijna instytucja w Londynie, która zatrudnia 900 osób. Jest atrakcyjna dla stolic UE, gdyż jej roczny budżet wynosi 322 mln euro, a odwiedza ją rocznie 36 tys. ekspertów pracujących nad oceną leków. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zmarł porażony prądem w Bezledach

/ webandi

  

- Nie udało się uratować porażonego prądem pracownika firmy, która w Bezledach na DK 51 wykonywała drobne prace drogowe - poinformował rzecznik prasowy GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.

Głębocki poinformował, że ze wstępnych informacji wynika, iż prąd z linii wysokiego napięcia "przeszedł" przez zaparkowany w pobliżu samochód ciężarowy, a z niego - na maszynę, którą pracował poszkodowany robotnik. Maszyna ta była tzw. okładarką.

"Nie był to pracownik GDDKiA, a osoba pracująca w firmie, która wykonywała remont nawierzchni" - dodał Głębocki i powiedział, że wszelkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane. Na miejscu pracuje prokurator.

Na DK 51 okolicach Bezled naprawiano nawierzchnię na odcinku 2 km.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl