Przebrzmiała aktoreczka atakuje Marsz Niepodległości. Młodych patriotów porównała do… dżihadystów

Marsz Niepodległości 2017 / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

- Ja to porównuję do dżihadystów. Ten gniew, k***, młodych ludzi, to jest dokładnie ten sam korzeń, co ci dżihadyści - mówiła wczoraj o uczestnikach Marszu Niepodległości aktorka Renata Dancewicz na antenie Polsat News. Odniosła się w ten sposób do tegorocznego hasła największej manifestacji patriotycznej w Europie, które brzmiało "My chcemy Boga".

Protestowanie przeciwko faszyzmowi jest jak najbardziej słuszne, jestem pełna podziwu dla kobiet, które to zrobiły, bo jest to niesłychanie groźne
- mówiła aktorka, odnosząc się do zachowania prowokatorek, które próbowały zablokować Marsz Niepodległości na Moście Poniatowskiego.

Widzimy, co ci goście robią
- powiedziała o uczestnikach manifestacji, którzy starali się udrożnić trasę.

Oni atakują je fizycznie, wyzywają je od suk i innych takich. To się niedobrze robi. To jest takie groźne, to jest zaprzeczenie, że gdybym była Bogiem, to bym parę razy piorunem trzasnęła tych gości. To jest kompromitowanie idei Boga, coś niepojętego
- dodała.

Między aktorką a prowadzącą program wywiażał się chwilę później interesujący dialog.

To istota ulicznych demonstracji
- powiedziała Dancewicz, mając na myśli blokowanie marszu przez prowokatorki.

Bój, zaprawienie bojem?
- dopytywała prowadząca program "Skandaliści" Agnieszka Gozdyra.

Ja się strasznie dziwię, że ci goście w ten sposób reagują. Idą w imię Boga... Ktoś im jednak staje na drodze... Mogą ominąć... Idzie tam parę tysięcy osób i kilkanaście kobiet
- wyjaśniła Dancewicz.

Na koniec postawiła obok siebie uczestników Marszu Niepodległości i islamskich fanatyków mordujących ludzi w samobójczych zamachach.

Ja bym to porównała do dżihadystów. Ten gniew, k***, młodych ludzi, to jest dokładnie ten sam korzeń, co ci dżihadyści, którzy karmią się takimi emocjami. To jest tak, że człowiek jest słaby, albo jest biedny. Nie wie jak będzie wyglądała jego przyszłość, czy będzie ją mógł zaplanować, czy będzie mógł robić różne rzeczy, które chce
- oznajmiła aktorka.

Czytaj też: "To atak na wszystkich Polaków". Będzie pozew za słowa europosła o Marszu Niepodległości

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
KRRiT: programy TVN mogły podsycać agresję

KRRiT: programy TVN mogły podsycać agresję

Wyjątkowa msza w 36. rocznicę stanu…

Wyjątkowa msza w 36. rocznicę stanu…

Premier Morawiecki upamiętnił ofiary stanu…

Premier Morawiecki upamiętnił ofiary stanu…

Zaatakowali policjanta. Czterech napastników…

Zaatakowali policjanta. Czterech napastników…

Wsparcie od V4 dla Włoch w walce z…

Wsparcie od V4 dla Włoch w walce z…

Wyniósł z akademika szklankę kolegi, żeby SB ściągnęła odciski palców. W III RP trafił do… Izby Skarbowej

/ Fragment plakatu filmu "Towarzysz generał"; producent Film Open Group

22-letni student Przemysław Miśkiewicz usłyszał od esbeków, że będzie kopał sobie grób w lesie. Po latach ustalił, kto na niego doniósł. Kolega z akademika, który pożyczył od niego szklankę, zaniósł ją na komendę, żeby SB zdjęła odciski. Po „upadku” komunizmu kolega ów trafił do… Izby Skarbowej. Z kolei dyspozycyjny prokurator, który zatuszował kradzież pieniędzy, dokonaną w domu Miśkiewicza przez esbeków, w III RP awansował na szefa Prokuratury w Bytomiu. Obejrzyj wstrząsającą rozmowę z Przemysławem Miśkiewiczem w „Wywiadzie z chuliganem”

- Wywieziemy cię do lasu i będziesz sobie grób kopał. A worek wziąłeś ze sobą? (pytanie skierowane było do innego esbeka – przyp. PL). No to worek na łeb mu i go rozjeb…y – tak esbecy z Katowic zastraszali 22-letniego studenta Przemysława Miśkiewicza.

Po latach ustalił, kto na niego doniósł. TW „Zbyszek” z pokoju Miśkiewicza w akademiku pożyczył szklankę i zaniósł na Komendę Wojewódzką, żeby esbecy zdjęli z niej odciski palców.

Dziś Miśkiewicz jest autorem akcji RedTerror.eu, której celem jest rozliczenie komunizmu. Gdy w III RP poznał prawdę o „swoim” donosicielu, plakaty z jego zdjęciem, imieniem i nazwiskiem, adresem i numerem telefonu rozkleił na jego osiedlu w Kielcach.

- Niektórzy zarzucali mi zemstę. Dla mnie to była tylko sprawiedliwość. On trafił w III RP do pracy w Izbie Skarbowej w Kielcach. Miał dostęp do tzw. czułych danych wielu osób. Jeżeli on nie miał oporu by donosić na swoich kolegów, to dlaczego miałby mieć opory, żeby te dane udostępniać np.środowiskom przestępczym lub jakimkolwiek innym? – pyta Miśkiewicz.

Akcje ulotkowe doprowadziły do zwolnienia TW Zbyszka z Izby Skarbowej i Urzędu Skarbowego.

W programie Piotra Lisiewicza „Wywiad z chuliganem” Miśkiewicz opowiada także o dyspozycyjnych prokuratorach z czasów stanu wojennego i ich awansach w III RP. Po zatrzymaniu za kolportaż nielegalnych wydawnictw w pierwszej chwili prokurator nie chciał go aresztować. Utrzymywał, że nie widzi podstaw.

Wtedy 22-latek na własne oczy zobaczył, jak wygląda dyspozycyjność wymiaru sprawiedliwości:

- Esbek kazał mi wyjść. Pod drzwiami słyszę, jak esbek dzwoni gdzieś: Dobra, dobra, to pogadaj z nim - Daje telefon prokuratorowi. Po chwili prokurator mówi: Tak. Tak. Tak. No tak, tak, dobra… - Kazali mnie wprowadzić i prokurator ogłosił: Dostaje pan sankcję trzy miesiące.

Za dyspozycyjność awansowano – nie tylko za komuny, ale i w III RP. - W 1987 r. miałem do czynienia z kolejnym prokuratorem, to był prokurator Czekaj z Bytomia. Złożyłem u niego zażalenie na zachowanie SB w czasie przeszukania u mnie w domu, bo ukradziono mi 1500 zł. Na tamte czasy to było mało, ale dla mnie akurat to było dużo. Prokurator Czekaj oddalił wniosek, zatwierdził przeszukanie, które odbywało się z powodu zakłócenia ciszy nocnej o… 12.15 w południe. Proszę sobie wyobrazić, że w „naszej” III Rzeczpospolitej został on Prokuratorem Miejskim w Bytomiu – opowiada Przemysław Miśkiewicz.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl