Przebrzmiała aktoreczka atakuje Marsz Niepodległości. Młodych patriotów porównała do… dżihadystów

Marsz Niepodległości 2017 / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

- Ja to porównuję do dżihadystów. Ten gniew, k***, młodych ludzi, to jest dokładnie ten sam korzeń, co ci dżihadyści - mówiła wczoraj o uczestnikach Marszu Niepodległości aktorka Renata Dancewicz na antenie Polsat News. Odniosła się w ten sposób do tegorocznego hasła największej manifestacji patriotycznej w Europie, które brzmiało "My chcemy Boga".

Protestowanie przeciwko faszyzmowi jest jak najbardziej słuszne, jestem pełna podziwu dla kobiet, które to zrobiły, bo jest to niesłychanie groźne
- mówiła aktorka, odnosząc się do zachowania prowokatorek, które próbowały zablokować Marsz Niepodległości na Moście Poniatowskiego.

Widzimy, co ci goście robią
- powiedziała o uczestnikach manifestacji, którzy starali się udrożnić trasę.

Oni atakują je fizycznie, wyzywają je od suk i innych takich. To się niedobrze robi. To jest takie groźne, to jest zaprzeczenie, że gdybym była Bogiem, to bym parę razy piorunem trzasnęła tych gości. To jest kompromitowanie idei Boga, coś niepojętego
- dodała.

Między aktorką a prowadzącą program wywiażał się chwilę później interesujący dialog.

To istota ulicznych demonstracji
- powiedziała Dancewicz, mając na myśli blokowanie marszu przez prowokatorki.

Bój, zaprawienie bojem?
- dopytywała prowadząca program "Skandaliści" Agnieszka Gozdyra.

Ja się strasznie dziwię, że ci goście w ten sposób reagują. Idą w imię Boga... Ktoś im jednak staje na drodze... Mogą ominąć... Idzie tam parę tysięcy osób i kilkanaście kobiet
- wyjaśniła Dancewicz.

Na koniec postawiła obok siebie uczestników Marszu Niepodległości i islamskich fanatyków mordujących ludzi w samobójczych zamachach.

Ja bym to porównała do dżihadystów. Ten gniew, k***, młodych ludzi, to jest dokładnie ten sam korzeń, co ci dżihadyści, którzy karmią się takimi emocjami. To jest tak, że człowiek jest słaby, albo jest biedny. Nie wie jak będzie wyglądała jego przyszłość, czy będzie ją mógł zaplanować, czy będzie mógł robić różne rzeczy, które chce
- oznajmiła aktorka.

Czytaj też: "To atak na wszystkich Polaków". Będzie pozew za słowa europosła o Marszu Niepodległości

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl, PAP,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Poroszenko sprawdza swoich urzędników

Petro Poroszenko / flickr.com/Senat RP/CC BY-SA 2.0

  

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zwrócił się do służb specjalnych o sprawdzenie, czy rodziny urzędników państwowych nie posiadają obywatelstwa Rosji. Związane jest to z informacjami o rosyjskim obywatelstwie bliskich wiceszefa wywiadu Serhija Semoczki.

„Mamy wielu urzędników państwowych, w tym w organach ścigania, którzy mają rodziny na Krymie. Zwróciłem się do szefa SBU (Służby Bezpieczeństwa Ukrainy), by ukraiński kontrwywiad dokonał przeglądu wiadomości o wszystkich urzędnikach państwowych, traktując priorytetowo pracowników organów ścigania i służb śledczych”

– oświadczył Poroszenko na konferencji prasowej w niedzielę wieczorem.

W październiku ukraińscy dziennikarze przeprowadzili śledztwo w sprawie majątku wiceszefa służby wywiadu zagranicznego Semoczki ustalając, iż wartość nieruchomości, które posiada wynosi około 8 mln dolarów, a jego bliscy posiadają rosyjskie paszporty. Semoczko oświadczył, że starsze dzieci jego partnerki są pełnoletnie, a ona sama jest wyłącznie obywatelką Ukrainy.

W grudniu kontrwywiad potwierdził, że małżonka Semoczki i jego córka są jednak obywatelkami Federacji Rosyjskiej. Wcześniej szef służby wywiadu zagranicznego Jehor Bożok oświadczył, że nie ma podstaw prawnych, by zwolnić Semoczkę ze służby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl