Śmiertelny wypadek przy przejściu granicznym

/ lubelska.policja.gov.pl

redakcja

Kontakt z autorem

Policjanci ustalają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 21 na drodze serwisowej K-2 w Terespolu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Audi potrącił idącego prawą stroną jezdni pieszego, po czym odjechał. Pieszy zmarł na miejscu zdarzenia.

Kierowca auta został zatrzymany. Okazał się nim 41-letni obywatel Białorusi. Dzisiaj miał zostać doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Do wypadku doszło wczoraj po godz. 21:00 w Terespolu, na drodze serwisowej w rejonie przejścia granicznego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca audi potrącił idącego niewłaściwą stroną drogi pieszego, a później odjechał z miejsca zdarzenia, nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Jak ustalili mundurowi, w chwili zdarzenia pieszy nie miał na sobie elementów odblaskowych.

Policjanci ujawnili pozostawiony na jednej z ulic Terespola samochód uczestniczący w wypadku. Po kilku godzinach kierujący nim mężczyzna sam zgłosił się na komisariat. 41-letni obywatel Białorusi został zatrzymany do wyjaśnienia. Był trzeźwy.

Wkrótce jego dalszym losem zajmie się sąd.

Źródło: policja.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Europosłowie zobaczą…

Europosłowie zobaczą…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu wojennego

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sejm w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego uczcił minutą ciszy jego ofiary. Wniosek w tej sprawie złożył poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.

Poseł Grzegorz Długi, zabierając głos tuż przed blokiem głosowań, w trakcie którego odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, podkreślił, że 13 grudnia przypada rocznica wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego. Polityk zaapelował do posłów o uczczenie ofiar stanu wojennego minutą ciszy.

- Ja bym proponował, abyśmy zanim przystąpimy do politycznej części tego dnia, aby go nie zakłócać, prosiłbym, żebyśmy teraz chwilą ciszy uczcili wszystkie ofiary stanu wojennego, który został wywołany przez komunistów przeciwko naszemu narodowi - powiedział poseł Kukiz'15.

Po jego wypowiedzi wszyscy posłowie wstali i uczcili minutą ciszy ofiary stanu wojennego.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl