Włochy: dżihadyści wśród imigrantów

  

Ze względów bezpieczeństwa z Włoch wydalono dwóch Marokańczyków i Tunezyjczyka - podało włoskie MSW. Dwóch imigrantów było w kontakcie z bojownikami dżihadystycznego Państwa Islamskiego w Syrii, a trzeci wrócił z tamtejszego frontu.

Dekret o wydaleniu podpisał minister spraw wewnętrznych Marco Minniti.

Resort poinformował, że 31-letni Tunezyjczyk, karany wcześniej za handel narkotykami, znalazł się w centrum zainteresowania śledczych, ponieważ podejrzewali go, że walczył w Syrii w 2013 roku. Następnie po pobycie w Tunezji wrócił do Włoch. W jego telefonie komórkowym znaleziono nagrania egipskiego duchownego, nawołującego do dżihadu. Tunezyjczyk został odesłany do swojego kraju.

Do Maroka wydalono dwóch obywateli tego kraju w wieku 25 i 26 lat, którzy - jak ustalono - kontaktowali się ze swymi rodakami, walczącymi w szeregach Państwa Islamskiego w Syrii.

Włoskie MSW podało, że tym samym liczba wydalonych w tym roku z Włoch osób podejrzanych o ekstremizm wzrosła do 96. Od początku 2015 roku, gdy nasilono ten środek prewencji, do krajów pochodzenia odesłano 228 radykałów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Owczarek Marat - nowy "funkcjonariusz" policji. Będzie patrolował ulice

/ lubuska.policja.gov.pl

  

W zielonogórskiej komendzie rozpoczął służbę wyjątkowy funkcjonariusz – 15 miesięczny owczarek niemiecki. Razem z przewodnikiem asp. Kamilem Wróblewskim przygotowuje się teraz do pracy w policyjnych patrolach.

"Zielonogórska komenda ma do dyspozycji 9 psów, 7 z nich przeszkolonych jest do służby patrolowo-interwencyjnej. Dwa psy są specjalnie wyszkolone do wyszukiwania narkotyków i materiałów wybuchowych"

- podaje lubuska policja.

Marat zasili szeregi psów patrolowo-interwencyjnych. Kiedy oglądamy pokazy szybkości i siły policyjnych psów, to widać że żaden przestępca nie ma z nimi szans – lepiej niech wykona polecenia policjanta i nie ryzykuje spotkania z potężnymi szczękami niemieckiego owczarka.

"Marat zdał egzaminy pomyślnie i został właśnie nowym zielonogórskim policyjnym psem. Jest drugim psem aspiranta Kamila Wróblewskiego, który od 12 lat służy w policyjnych szeregach, a 5 lat temu został przewodnikiem psa policyjnego"- podkreśla lubuska policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, lubuska.policja.gov.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl