Jest reakcja ambasady RP w USA ws. obrzydliwego, oczerniającego Polaków artykułu Grossa

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Polska ambasada w USA interweniowała w sprawie ohydnego tekstu, którego autorem jest Jan Tomasz Gross. Artykuł ukazał się na portalu internetowym lewackiej gazety "New York Times". Według słynącego z nienawiści do Polaków historyka i socjologa uczestnicy Marszu Niepodległości mieli wznosić okrzyki „sieg heil!” oraz „Ku Klux Klan!”. Autor artykułu zarzuca jeszcze Polakom m.in. antysemityzm.

Artykuł był też pretekstem dla autora do zaatakowania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem Grossa PiS to ugrupowanie "które stale narusza prawo, łamie przepisy konstytucyjne i zmierza do poddania kontroli sądów".

Ponadto socjolog w skandalicznych słowach obraża uczestników Marszu Niepodległości.

TVP Info poinformowało, że ambasada RP w USA interweniowała już w sprawie kłamliwego tekstu.

Polska ambasada interweniowała również w CNN oraz w „Wall Street Journal”. Redakcja CNN zamieściła już nawet pierwsze sprostowanie.

Przypomnijmy, że "Wall Street Journal" zamieścił na swoich łamach sprostowanie kłamliwych informacji dotyczących Marszu Niepodległości. To efekt tekstu Wojciecha Muchy pt. "Skąd się wziął 'islamski holokaust'", który ukazał się na stronach portalu niezalezna.pl, a wcześniej - w "Gazecie Polskiej Codziennie".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

50-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej

/ twitter.com/ArchKrakowska

  

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio przewodniczył wczoraj mszy św. w Bazylice Mariackiej w Krakowie, odprawionej na zakończenie jubileuszu 50-lecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. "Musimy trwać przy Bogu. Musimy nasze trwanie przy Bogu umacniać poprzez nasze synowskie przywiązanie do naszej Matki, Królowej, Pani Jasnogórskiej" – powiedział abp Jędraszewski.

W koncelebrze uczestniczył kard. Stanisław Dziwisz, a kazanie wygłosił metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski przypomniał peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Polsce, która zaczęła się w 1957 r. i została przerwana w 1966 r. przez ówczesne władze państwowe, wskutek czego w części diecezji zamiast obrazu kościoły nawiedzały puste ramy bez wizerunku Czarnej Madonny.

Jak wskazał abp Jędraszewski, przywołując m.in. słowa Jana Pawła II, władze państwowe chciały odciąć Polaków "od matki", "od miejsca, w którym bije serce narodu", "od miejsca, w którym dzięki Maryi zawsze mogliśmy się uczyć, co znaczy autentyczna wolność" i od nadziei.

"Dzisiaj, 50 laty później, znajdujemy się w innej sytuacji, ale zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo także dzisiaj konieczny jest nasz osobisty wysiłek, by nie dać się odciąć od matki. Matki, która nieustannie wskazuje na swoje boskie Dzieciątko, a to Dziecko mówi: kochaj Boga, kochaj go całym sercem"

- mówił abp Jędraszewski.

Podkreślił, że dzięki takiej miłości tworzy się "cywilizacja miłości", a tam, gdzie ludzie żyją tak, jakby Boga nie było, zaczyna się zmierzch i upadek cywilizacji, zaczyna się próżnia.

"Musimy trwać przy Bogu. Musimy nasze trwanie przy Bogu umacniać poprzez nasze synowskie przywiązanie do naszej Matki, Królowej, Pani Jasnogórskiej" – powiedział metropolita krakowski. Dodał, że prosimy, aby "jej głos rozlegał się w głębi naszych sumień i mówił, co robić, by ratować, to co najważniejsze w życiu Polek i Polaków, całej naszej Ojczyzny".

Podczas sobotniej mszy św. poświęcone zostały odrestaurowane organy w prezbiterium świątyni.
Abp Salvatore Pennacchio przekazał parafii różaniec od papieża Franciszka i podziękował za to, że mógł przewodniczyć sobotniej uroczystości.

Obraz Matki Bożej Częstochowskiej znajduje się w Bazylice Mariackiej w kaplicy pod niższą z wież świątyni. Koronacja obrazu odbyła się 15 grudnia 1968 r., a dokonał jej ówczesny prymas kard. Stefan Wyszyński.

Od początku tego roku w każdą sobotę po piętnastym każdego miesiąca w bazylice odprawiana była msza św. z procesją do kaplicy i nabożeństwem do patronki parafii. 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej kard. Stanisław Dziwisz przekazał jako wotum dla mariackiego wizerunku Matki Bożej złoty krzyż pektoralny św. Jana Pawła II, autorstwa Enrico Manfriniego. Krzyż zawisł na sukni krakowskiej Czarnej Madonny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl