Zmartwiony Czarnecki

Bardzo martwię się sytuacją w Niemczech. Od wyborów mijają dwa miesiące, a nowego rządu wciąż nie ma. Gorzej: mówią, że nie będzie go wcześniej niż za miesiąc. A to nasz sąsiad i największy kraj UE! Gorzej: ostatnio w Niemczech prawdziwi, a nie wirtualni naziści demonstrowali pod hasłem „Niczego nie żałuję”. Czy to nie nadaje się na debatę w Strasburgu?

Czemu też ustępujący rząd RFN głośno nie potępia regularnie podpalanych domów azylantów w tym kraju? I dlaczego skala przestępstw na tle rasowym jest tam setki razy większa niż w Polsce? Źle się dzieje i we Francji, gdzie antysemicka przemoc jest niemal codziennością. Ogranicza się tam prawa pracownicze, stan wyjątkowy realnie wciąż trwa, władza rządzi za pomocą dekretów.

A jest bezbronna, gdy w Alzacji naziści podpalają pozostałości niemieckiego obozu koncentracyjnego Natzweiler-Struthof! Martwię się tym wszystkim bardzo. Także tym, że ojczyzna pana Verhofstadta nie rozliczyła się ze swoją przeszłością: człowiek rzucający oszczerstwa o Polakach nazistach nie chce pamiętać, że jego rodacy kolaborujący z Niemcami Hitlera wystawiali dywizje SS i mordowali Polaków. Czy nie trzeba o tym w końcu porozmawiać na szczeblu UE?

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Patronce Polski w podzięce

Dzisiaj w Domu Polskiej Misji Katolickiej w La Ferté sous Jouarre pod Paryżem rozpoczyna się IV Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” Europy Zachodniej. To ważne spotkanie Polonii z Europy, ale również Polaków rozsianych po całym świecie, bo już zapowiedzieli swój udział klubowicze ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Litwy, Ukrainy, Białorusi i oczywiście z Polski.

Ten zjazd będzie wyjątkowy, w roku jubileuszowym 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wybór Paryża nie jest bez znaczenia ze względów historycznych związanych właśnie z tą datą. To tutaj, na emigracji, przechowano idee niepodległości, to w podparyskim Wersalu odbyła się konferencja, która ustaliła granice wolnej Polski. Główne uroczystości odbędą się w polskim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny w Paryżu, siedzibie Polskiej Misji Katolickiej, założonej w czasach wielkiej emigracji. Uroczysta msza św. będzie połączona z przekazaniem wotum dziękczynnego w postaci złotej korony dla obrazu Matki Bożej, patronki Polski. To dar od członków klubów „Gazety Polskiej”. O historii, teraźniejszości i przyszłości Polski uczestnicy zjazdu będą rozmawiali z wybitnymi historykami, politykami, dziennikarzami.
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl