Tym razem HGW zadziałała błyskawicznie. Internauci przypomnieli jej kilka niewygodnych faktów

Hanna Gronkiewicz- Waltz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Przed Pałacem Kultury i Nauki wmurowano wczoraj płytę upamiętniającą "Zwykłego szarego człowieka" - Piotra S., który 19 października podpalił się przed PKiN i zmarł 10 dni później. Poinformowała o tym na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. Internauci zwracają uwagę na ekspresowy tryb działania prezydent Warszawy oraz na fakt, że do tej pory w centrum stolicy nie upamiętniono ofiar tragedii smoleńskiej.

Zwykły, #SzaryCzłowiek został upamiętniony na pl. Defilad

- napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W miejscu, w którym podpalił się Piotr S. widnieje betonowa płyta z napisem: "Ja, zwykły szary człowiek". To nawiązanie do listu, który pozostawił po sobie mężczyzna.

Według przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Doroty Malinowskiej-Grupińskiej (PO) z inicjatywą upamiętnienia "Zwykłego szarego człowieka" przed Pałacem Kultury i Nauki wystąpiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Reakcja mieszkańców po tym dramatycznym akcie pokazała, że sami warszawiacy chcą, by to miejsce zostało uczczone

- podkreśliła.

Internauci podkreślają, że HGW nie zdobyła się na podobny gest wobec ofiar katastrofy smoleńskiej. Wspomnieli też o Jolancie Brzeskiej, zamordowanej kobiecie walczącej z mafią reprywatyzacyjną.

Piotr S. zmarł 29 października w jednym z warszawskich szpitali; we wtorek odbył się jego pogrzeb w Krakowie.

Czytaj też: SKANDAL! Sięgnęli dna - już niektórzy chcą zarabiać na śmierci Piotra S.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Obchody rocznicy stanu wojennego w Muzeum…

Obchody rocznicy stanu wojennego w Muzeum…

Papież do Polaków: Niech udział w mszy…

Papież do Polaków: Niech udział w mszy…

Doda zaśpiewała w duecie z Bohdanem…

Doda zaśpiewała w duecie z Bohdanem…

Gollob będzie miał swoją ulicę

Gollob będzie miał swoją ulicę

Kto kontroluje pieniądze Polaków?…

Kto kontroluje pieniądze Polaków?…

Senator PiS: Może być tak, że kolejni senatorowie Platformy opuszczą partię

/ fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

– Myślę, że ta decyzja dwóch panów senatorów jest wynikiem tego stanu, który w senacie jest dominujący, czyli jesteśmy izbą refleksji – powiedział portalowi Niezalezna.pl senator Prawa i Sprawiedliwości, prof. Jan Żaryn. Nie wyklucza również, że kolejni senatorowie opuszczą szeregi Platformy Obywatelskiej.

Dwóch senatorów Platformy Obywatelskiej – Andrzej Misiołek i Leszek Piechota – opuszcza szeregi ugrupowania. Jak poinformowali, powodem decyzji jest sierpniowy wywiad wiceszefa PO Borysa Budki dla „Die Zeit” oraz listopadowe głosowanie nad rezolucją Parlamentu Europejskiego na temat sytuacji w Polsce, którą poparło sześcioro europosłów partii Grzegorza Schetyny.

Myślę, że ta decyzja dwóch panów senatorów jest wynikiem tego stanu, który w senacie jest dominujący, czyli jesteśmy izbą refleksji. To dotyczy również PiS, stąd mamy w naszych szeregach bardzo liczne dyskusje, o których druga strona nie wie, a w których to dyskusjach wyrażany swoje wątpliwości i zastrzeżenia. Można domniemywać, że w Platformie Obywatelskiej dzieje się podobnie. W związku z tym, odejście dwóch senatorów rozumiem jako efekt pewnego stanu namysłu, który doprowadził ich do tego, że nie chcą już brać odpowiedzialności za to, co robią politycy PO
– skomentował decyzję senatorów w rozmowie z portalem Niezalezna.pl prof. Jan Żaryn.
 
Podkreślił, że „merytorycznie zgadza się, rzecz jasna, z decyzją dwóch senatorów”.
 
Też nie chciałbym brać odpowiedzialności za poczynania partii, która próbuje używać jako narzędzia zewnętrznych podmiotów w celu szkalowania Polski i Polaków oraz w celu utrudniania nam nie tylko życia w sensie funkcjonowania polskiej polityki, ale z punktu widzenia dobra poszczególnych obywateli. Karanie Polski nie byłoby ukaraniem rządu, ale przede wszystkim społeczeństwa, narodu. Nie zasługujemy na to, by honorować polityków, którzy w ten sposób chcą – rzekomo – reprezentować interesy Polski i Polaków
– podkreślił.
 
Dopytywany, czy spodziewa się odejść innych senatorów z PO wskazał, że „stan refleksji jest indywidualnym stanem każdego polityka”.
 
Może być tak, że kolejni senatorowie Platformy Obywatelskiej opuszczą partię
– dodał.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl