Tym razem HGW zadziałała błyskawicznie. Internauci przypomnieli jej kilka niewygodnych faktów

Hanna Gronkiewicz- Waltz / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Przed Pałacem Kultury i Nauki wmurowano wczoraj płytę upamiętniającą "Zwykłego szarego człowieka" - Piotra S., który 19 października podpalił się przed PKiN i zmarł 10 dni później. Poinformowała o tym na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz. Internauci zwracają uwagę na ekspresowy tryb działania prezydent Warszawy oraz na fakt, że do tej pory w centrum stolicy nie upamiętniono ofiar tragedii smoleńskiej.

Zwykły, #SzaryCzłowiek został upamiętniony na pl. Defilad

- napisała na Twitterze prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

W miejscu, w którym podpalił się Piotr S. widnieje betonowa płyta z napisem: "Ja, zwykły szary człowiek". To nawiązanie do listu, który pozostawił po sobie mężczyzna.

Według przewodniczącej Rady Warszawy Ewy Doroty Malinowskiej-Grupińskiej (PO) z inicjatywą upamiętnienia "Zwykłego szarego człowieka" przed Pałacem Kultury i Nauki wystąpiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Reakcja mieszkańców po tym dramatycznym akcie pokazała, że sami warszawiacy chcą, by to miejsce zostało uczczone

- podkreśliła.

Internauci podkreślają, że HGW nie zdobyła się na podobny gest wobec ofiar katastrofy smoleńskiej. Wspomnieli też o Jolancie Brzeskiej, zamordowanej kobiecie walczącej z mafią reprywatyzacyjną.

Piotr S. zmarł 29 października w jednym z warszawskich szpitali; we wtorek odbył się jego pogrzeb w Krakowie.

Czytaj też: SKANDAL! Sięgnęli dna - już niektórzy chcą zarabiać na śmierci Piotra S.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wybuch w centrum miasta w Wielkiej Brytanii. W zawalonym budynku był polski sklep. WIDEO

/ @TolomeoNews print screen

Brytyjska policja w mieście Leicester ogłosiła, że doszło do "poważnego zajścia" po wybuchu w jednym z budynków w centrum miasta. Według serwisu internetowego dziennika "Daily Mirror" znajdował się w nim polski sklep.

Jak wynika z nagrań udostępnionych w mediach społecznościowych, w wyniku eksplozji zawalił się dwupiętrowy budynek.

Na miejsce zdarzenia skierowano co najmniej sześć wozów straży pożarnej. Policja ewakuowała mieszkańców pobliskich budynków i poprosiła o pozostanie z dala od miejsca incydentu. Na miejscu trwa akcja ratunkowa i poszukiwawcza.

Według doniesień świadków do wybuchu doszło ok. 19.10 czasu lokalnego (20.10 czasu polskiego). Mieszkańcy informowali o "potężnym wybuchu" oraz grubych kłębach dymu widzianych w pozostałych częściach miasta.

Na razie nie wiadomo, czy ktoś został ranny.

Telewizja Sky News podała, powołując się na źródła w policji, że "nic nie wskazuje", by niedzielny wybuch w Leicester był związany z działalnością terrorystów. Według dziennika "Daily Mirror" w budynku, w którym doszło do eksplozji, znajdował się polski sklep.

Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona przez policję.

Źródło: niezalezna.pl, PAP, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl