Innowacje dla gazownictwa

fot. PGNiG

  

Podczas najbliższego Kongresu 590 w Rzeszowie Gaz-System, NCBR i PGNiG zaprezentują wspólny program finansowania projektów badawczo-rozwojowych o nazwie INGA – Innowacyjne Gazownictwo.

Polski sektor gazowy stoi dziś w obliczu wyzwań wynikających z konieczności umacniania pozycji naszego kraju na bardzo konkurencyjnym międzynarodowym rynku energetycznym, a jednocześnie wynikających z potrzeby podnoszenia poziomu bezpieczeństwa energetycznego. Kluczem do sukcesu będzie umiejętność wykorzystania nowych technologii i wdrożenia najbardziej efektywnych rozwiązań. Program INGA, którego budżet wynosi 400 mln zł, wesprze realizację innowacyjnych rozwiązań dla polskiego gazownictwa.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie panel dyskusyjny, w którym udział wezmą m.in. członkowie zarządów PGNiG i Gaz-System. Wraz z przedstawicielami NCBR przedstawią obszary, w których polska branża gazownicza może w najbliższym czasie wzbogacić się o nowe rozwiązania technologiczne. Wskażą też nowe sposoby finansowania działalności badawczo-rozwojowej, z których mogą korzystać polskie przedsiębiorstwa, przyczyniając się do rozwoju gospodarki.

Zapraszamy 16.11.2017 o godz. 11:00 do Sali E w G2A Arena Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Województwa Podkarpackiego w Jasionce k. Rzeszowa.

reklama

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

  

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji, do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl