NASZA ROZMOWA - prof. Legutko o wystąpieniu Lewandowskiego: Obrzydliwe, PO za to zapłaci

Europoseł PO Janusz Lewandowski / Fotomag/Gazeta Polska

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

– Mnie mało co szokuje w polityce, ale jednak okazuje się, że bezwstyd nie ma żadnej granicy. Wyjątkowo obrzydliwe wystąpienie – podkreślił w rozmowie z portalem Niezalezna.pl eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko, komentując wystąpienie Janusza Lewandowskiego. Jak dodał, „politycznie Platforma za to zapłaci”.

– Polska demokracja ma się dobrze tylko w zawłaszczonych, rządowych mediach – grzmiał dziś w czasie debaty o praworządności Janusz Lewandowski. Eurodeputowany Platformy Obywatelskiej krytykował sytuację w Polsce, mówiąc m.in. o samospaleniu Piotra S., wycinaniu Puszczy Białowieskiej i rzekomym neofaszyzmie na polskich ulicach.

Mnie mało co szokuje w polityce, ale jednak okazuje się, że bezwstyd nie ma żadnej granicy. Wyjątkowo obrzydliwe wystąpienie, upadli naprawdę bardzo nisko. Chodzi między innymi o pomysł, żeby rozpocząć od nieszczęśnika, który się podpalił – od przedstawiania go jako ofiary rządu. Po pierwsze, takich rzeczy się nie wykorzystuje, bo to jest sprawa ekstremalna, po drugie – są dwa przykłady samospalenia za rządów Platformy Obywatelskiej, więc przynajmniej powinni siedzieć cicho. Co tu dużo mówić, to było naprawdę obrzydliwe…
– skomentował słowa Lewandowskiego w rozmowie z portalem Niezalezna.pl prof. Ryszard Legutko. 

Dodał jednocześnie, że widzi nie tylko złe strony wystąpienia Lewandowskiego. 

Dobra strona jest taka, że to zostało odebrane dość powszechnie w Polsce z niesmakiem i myślę, że politycznie Platforma za to zapłaci 
– podkreślił. 

Zdaniem profesora, wyciąganie spraw polskich na forum europarlamentu to „jedyne narzędzie, jakie opozycji zostało”.

W Polsce próby organizowania demonstracji już się dla nich skończyły, a poparcie dla rządu idzie w górę. Poza jakimiś antypisowskimi fanatykami, celebrytami nie mogą za bardzo nikogo zmobilizować. Pozostała im już jedynie procedura wszczęcia artykułu 7. Będą się więc aktywizować w komisji oraz wszelkich pracach, i myślę, że będą działać na rzecz tego, aby sprawozdawcą w tej sprawie została osoba najmniej nam przychylna – to może być jedna z notorycznych lewaczek w Parlamencie Europejskim 
– uważa prof. Ryszard Legutko.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Europosłowie zobaczą…

Europosłowie zobaczą…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu wojennego

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sejm w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego uczcił minutą ciszy jego ofiary. Wniosek w tej sprawie złożył poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.

Poseł Grzegorz Długi, zabierając głos tuż przed blokiem głosowań, w trakcie którego odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, podkreślił, że 13 grudnia przypada rocznica wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego. Polityk zaapelował do posłów o uczczenie ofiar stanu wojennego minutą ciszy.

- Ja bym proponował, abyśmy zanim przystąpimy do politycznej części tego dnia, aby go nie zakłócać, prosiłbym, żebyśmy teraz chwilą ciszy uczcili wszystkie ofiary stanu wojennego, który został wywołany przez komunistów przeciwko naszemu narodowi - powiedział poseł Kukiz'15.

Po jego wypowiedzi wszyscy posłowie wstali i uczcili minutą ciszy ofiary stanu wojennego.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl