Były wiceszef PZN oskarżony o zbrodnie komunistyczne

/ screen Telewizja Republika

Jak podaje "Przegląd Sportowy", wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiego i szef komitetu organizacyjnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle, Andrzej W. jest oskarżony przez IPN o zbrodnie komunistyczne. Działacz kilka dni temu podał się do dymisji.

Kilka dni temu wiceprezes PZN i szef komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle podał się do dymisji. Powodem miały być - jak tłumaczył W. Polskiemu Radiu - zapisy nowej ustawy o sporcie, która zakłada lustrację zarządów związków sportowych. Andrzej W. w latach 1972-1990 był oficerem Wojsk Ochrony Pogranicza. W sprawie jest jednak jeszcze jeden wątek.

Instytut Pamięci Narodowej skierował do sądu akt oskarżenia w sprawie Andrzeja W. Oskarżony jako oficer WOP miał w latach 1986-1989 dopuszczać się poświadczania nieprawdy w dokumentach dotyczących TW w celu osiągnięcia korzyści osobistych lub majątkowych. 

- W oparciu o opinię biegłego z zakresu badania pisma ręcznego ustalono, że Andrzej W. wytworzył szereg fikcyjnych dokumentów w postaci zobowiązania do współpracy, pokwitowań odbioru pieniędzy oraz informacji od tajnych współpracowników, mających wykazać, że wyżej wymienieni pokrzywdzeni byli tajnymi współpracownikami Wydziału II, czyli Zwiadu WOP

- czytamy w akcie oskarżenia na stronie Instytutu Pamięci Narodowej.

Już w najbliższy weekend na skoczni w Wiśle zostanie zainaugurowana kolejna edycja Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wiadomo, że pomimo dymisji W., organizacja konkursów nie jest zagrożona. Jego obowiązki w tym zakresie pełnić będzie dr Tomasz Wieczorek.

Źródło: przegladsportowy.pl, ipn.gov.pl, sportsinwinter.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Minister sportu przedstawia FAKTY. Tak rząd dba o młodych sportowców

Witold Bańka / by Zorro2212, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Witold_Ba%C5%84ka_Pedro%27s_Cup_%C5%81%C3%B3d%C5%BA_2016.jpg

Minister sportu i turystyki Witold Bańka to prawdziwy pasjonat, zajmujący się swoją pracą z wielkim wysiłkiem. W przeszłości był lekkoatletą, a po zakończeniu kariery sportowej postanowił wciąż działać w sporcie, tym razem jako szef ministerstwa. Pod jego wodzą ten resort odnosi spore sukcesy, o czym wspomniał sam zainteresowany.

W 2015 roku nakłady na sport dzieci i młodzieży wynosiły 244 mln 760 tys. zł. Rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego przez lata chwalił się wybudowanymi orlikami, ale ich starania o dobro młodzieżowego sportu nie miały poparcia w faktach. Gdy resortem sportu i turystyki zajął się minister Witold Bańka, wszystko się zmieniło.

Jak poinformował sam minister sportu i turystyki, w 2018 roku sport młodzieżowy został wsparty kwotą 377 mln 510 tys. zł. Oznacza to wzrost nakładów na sport młodzieżowy o ponad 54 procent! Rządowi Prawa i Sprawiedliwości udało się zbudować solidne fundamenty do budowy sportu wyczynowego na najwyższym poziomie.

SKS, KLUB, NBT, kadry, projekty upowszechniające sport i wiele innych przedsięwzięć ???????????? pic.twitter.com/P0AQAGo7At

— Witold Bańka (@WitoldBanka) 25 kwietnia 2018

 

Źródło: twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl