Brudziński skomentował rekonstrukcję rządu

/ twitter.com/PremierRP

redakcja

Kontakt z autorem

Potrzeba nowej energii, bo można zaobserwować pewne buksowanie kół, rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu - powiedział dziś wiceszef PiS Joachim Brudziński odnosząc się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

Podczas wtorkowej rozmowy w TVP Szczecin Brudziński pytany był m.in. o zapowiedzianą przez premier Beatę Szydło rekonstrukcję rządu.

Po dwóch latach można zaobserwować pewne buksowanie kół. Często mamy do czynienia, nie ma co oszukiwać, z targami resortów i próbą rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu

- odpowiedział wiceszef PiS.

Potrzeba nowej energii, byśmy podkreślali nasz atut o dotrzymywaniu słowa, o spełnieniu obietnic

- dodał wicemarszałek Sejmu.

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października. Nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie.

Podczas poniedziałkowego wywiadu w TVP szef PiS pytany o zbliżającą się rekonstrukcję rządu powiedział, że „na pewno będzie troszkę odłożona w czasie, bo pani premier zaproponowała zmiany strukturalne, bardzo interesujące”.

Ale takie zmiany z reguły są bardziej długotrwałe, nie można ich dokonać z dnia na dzień - zaznaczył szef PiS. - A jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu

- dodał.

 

Źródło: niezalena.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

Incydent w Senacie. Zwolenniczki opozycji…

W środę powitanie nowego premiera w…

W środę powitanie nowego premiera w…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Nieoficjalnie: Istotny krok do beatyfikacji…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Mazurek o expose: Naprawdę dobre…

Kadencje samorządowe wydłużone do 5 lat?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Postulat Porozumienia, by wydłużyć kadencje samorządowe do 5 lat, został poparty przez Prawo i Sprawiedliwość - poinformował dziś wicepremier, prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Wydłużenie kadencji Porozumienie proponowało w poprawkach do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego.

Ugrupowanie Jarosława Gowina złożyło pakiet poprawek do projektu nowelizacji Kodeksu wyborczego autorstwa PiS. Jedną z zaproponowanych zmian było wydłużenie kadencji organów wykonawczych i ustawodawczych w samorządach do pięciu lat.

We wtorek Jarosław Gowin poinformował na Twitterze, że PiS poparło propozycję Porozumienia.

W czwartek wieczorem sejmowa komisja nadzwyczajna pozytywnie zaopiniowała projekt zmian w Kodeksie wyborczym autorstwa PiS. Obejmują one m.in. wprowadzenie dwukadencyjności wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz likwidację jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do rad gmin, a także powołanie komisarzy wyborczych wojewódzkich i powiatowych. Komisarze wojewódzcy dokonać mają w terminie 3 miesięcy od wejścia ustawy w życie podziału gminy, powiatu, województwa na okręgi wyborcze w wyborach do rady gminy, rady powiatu, sejmiku województwa (obecnie podziału takiego dokonują władze samorządowe).

Źródło: niezalezna.pl, PAP,

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl