Brudziński skomentował rekonstrukcję rządu

/ twitter.com/PremierRP

Potrzeba nowej energii, bo można zaobserwować pewne buksowanie kół, rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu - powiedział dziś wiceszef PiS Joachim Brudziński odnosząc się do zapowiadanej rekonstrukcji rządu.

Podczas wtorkowej rozmowy w TVP Szczecin Brudziński pytany był m.in. o zapowiedzianą przez premier Beatę Szydło rekonstrukcję rządu.

Po dwóch latach można zaobserwować pewne buksowanie kół. Często mamy do czynienia, nie ma co oszukiwać, z targami resortów i próbą rozgrywania polityki przez pryzmat resortów, a nie całego rządu

- odpowiedział wiceszef PiS.

Potrzeba nowej energii, byśmy podkreślali nasz atut o dotrzymywaniu słowa, o spełnieniu obietnic

- dodał wicemarszałek Sejmu.

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października. Nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie.

Podczas poniedziałkowego wywiadu w TVP szef PiS pytany o zbliżającą się rekonstrukcję rządu powiedział, że „na pewno będzie troszkę odłożona w czasie, bo pani premier zaproponowała zmiany strukturalne, bardzo interesujące”.

Ale takie zmiany z reguły są bardziej długotrwałe, nie można ich dokonać z dnia na dzień - zaznaczył szef PiS. - A jeżeli chodzi o ostateczne decyzje co do personaliów, to one będą podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu

- dodał.

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Atak cudzoziemców na policjantów. Zatrzymano 13 osób

/ Piotr Łuczuk

Zgierscy policjanci zatrzymali 13 cudzoziemców, którzy zaatakowali policjantów. Na miejscu cały czas pracują grupy dochodzeniowo-śledcze i prokuratorzy.

Dotychczasowe  ustalenia wskazują, że dziś, około godziny 2:00 w nocy policjanci służby kryminalnej prowadzili w centrum Zgierza działania związane ze zwalczaniem przestępczości samochodowej. Wtedy zauważyli pięciu mężczyzn kręcących się w pobliżu zaparkowanych aut. Policjanci podjęli interwencję i próbowali wylegitymować te osoby. Mężczyźni od razu stali się agresywni wobec wykonujących czynności służbowe funkcjonariuszy Policji.
 
W pewnym momencie do agresorów dołączyła kolejna grupa kilku mężczyzn. Mimo wezwania do zachowania zgodnego z prawem mężczyźni zamiast podporządkować się poleceniom, zaatakowali policjantów m.in. rzucając w ich kierunku różnymi przedmiotami. Funkcjonariusze, w związku z realnym zagrożeniem życia i zdrowia użyli broni służbowej.
 
Podczas tej interwencji ranni zostali funkcjonariusze - przewieziono ich do szpitala. Jeden z nich doznał m.in. obrażeń głowy, drugi po badaniach mógł opuścić placówkę medyczną. Rannych zostało również trzech mężczyzn, wobec których policjanci podjęli interwencję. Życiu żadnego z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zatrzymani to obywatele Ukrainy i Gruzji.

Na miejscu cały czas pracują grupy dochodzeniowo-śledcze i prokuratorzy. Zabezpieczane są wszelkie ślady oraz przesłuchiwani świadkowie tego zdarzenia.

Źródło: policja.pl, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl