Żołnierze z Bośni i Hercegowiny na szkoleniu w Polsce

/ mat. DO RSZ / PKW BiH

W dn. 6-10 listopada przeprowadzono warsztaty szkoleniowe dla żołnierzy Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny (BiH) nt. „Zasad planowania i realizacji wojskowych transportów drogowych”. Szkolenie zostało zorganizowane przez Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk (STiRW-CKRW), przy współudziale 10. Brygady Logistycznej (10. BLog), Centrum Kierowania Ruchem Wojsk na Teatrze (CKRWnT) i 2 kompanii regulacji ruchu (2 krr) — informuje Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.

Żołnierze Sił Zbrojnych BiH zostali zapoznani z zasadami wojskowego ruchu drogowego oraz zasadami przewozu towarów niebezpiecznych. W części praktycznej zaprezentowano pokaz sprzętu przeładunkowego i pojazdów transportowych, użytkowanych w SZ RP. Przedstawiono także działanie drużyny regulacji ruchu oraz dynamiczny pokaz ewakuacji uszkodzonego sprzętu — czytamy na portalu DO RSZ. 

Żołnierze Sił Zbrojnych BiH zainteresowani byli w szczególności zasadami przekraczania granic państwowych przez pojazdy wojskowe oraz monitorowaniem przemieszczeń. W czasie szkolenia uczestnicy zadawali wiele pytań. Podjęto także dyskusję o problematyce transportu drogowego w Siłach Zbrojnych BiH — podaje Dowództwo Operacyjne.

Dotychczasowe szkolenia w obszarze transportu i ruchu wojsk, organizowane dla przedstawicieli Sił Zbrojnych BiH przez STiRW-CKRW w poprzednich latach oraz obecne stanowi wypełnianie przez Polskę przyjętych zadań w zakresie misji doradczej, XIV zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego EUFOR ALTHEA, w tym Zespołu Szkoleniowego MTT-1 (Mobile Training Team) na rzecz Sił Zbrojnych Bośni i Hercegowiny.

Źródło: DO RSZ / PKW BiH

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kucharczyk przesunięty do rezerw Legii Warszawa

Michał Kucharczyk / screen z Youtube, autor: sporttvp.pl, https://www.youtube.com/watch?v=q5PAiGMUXoc

Zaskakująca roszada w zespole Legii Warszawa. Trener Romeo Jozak zdecydował o przesunięciu do drużyny rezerw Michała Kucharczyka. Decyzja owiana jest tajemnicą i jest dość zaskakująca, bo w ostatnich trzech meczach Wojskowych dwie bramki strzelił właśnie ten zawodnik.

Internauci spekulują co mogło być powodem przesunięcia Kucharczyka do drużyny rezerw. Na pewno nie była to postawa sportowa, gdyż "Kuchy" w tym sezonie zagrał w 25 spotkaniach ekstraklasy, strzelając 5 bramek. Nie jest to może zbyt imponujący bilans na zawodnika ofensywnego, ale ambicji Kucharczykowi nie można było odmówić. W komunikacie Legii czytamy, że decyzja trenera Jozaka została podjęta z powodów pozasportowych, a u jej przyczyn leży dbałość o dobro drużyny.

Rozumiemy decyzję trenera. Najważniejsza jest jedność szatni i wspólny cel.

- mówi kapitan Legii Miroslav Radović, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Michał Kucharczyk w Legii Warszawa występuje od 2010 roku. W jej barwach pięciokrotnie zdobywał Puchar Polski oraz cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium ekstraklasy, świętując mistrzostwo Polski.

Źródło: legia.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl