Obrońcy Sowietów

Straszny krzyk się podniósł w niektórych środowiskach, gdy w ostatniej chwili z tablic przy Grobie Nieznanego Żołnierza zniknęło upamiętnienie obrońców Birczy z 1946 r.

Przypomnę: w tzw. III bitwie o Birczę brały udział z jednej strony oddziały Ukraińskiej Powstańczej Armii, z drugiej zjednoczone oddziały Ludowego Wojska Polskiego i Milicji Obywatelskiej. W okolicy, jako odwód komunistów, krążyły jeszcze oddziały NKWD. Z żadną z wymienionych wyżej formacji identyfikować się nie chcę, podobnie jak zapewne Państwo. Zarówno jedna, jak i druga strona nie działały dla niepodległej Polski. Jedni chcieli wolnej Ukrainy, drudzy bronili „władzy ludowej”. Zresztą z podobnych pobudek obie strony występowały w tym samym czasie przeciwko Żołnierzom Niezłomnym. Grób Nieznanego Żołnierza to miejsce dla polskich, a nie komunistycznych bohaterów.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze opinie
Media ulicy i zagranicy

Media ulicy i zagranicy

Pogarda dla szarego człowieka

Pogarda dla szarego człowieka

Supertwardziele

Supertwardziele

Kolonizacja kulturowa

Kolonizacja kulturowa

Paradoks Merkel

Paradoks Merkel

Media ulicy i zagranicy

Towarzystwo Dziennikarskie wystosowało list otwarty do zagranicznych organizacji dziennikarskich, informując o „nowej fazie szykan” wobec mediów, które są krytyczne w stosunku do polskiego rządu. Inicjatorami napisania listu byli Seweryn Blumsztajn, wieloletni pracownik „Gazety Wyborczej”, oraz Krzysztof Bobiński, wiceszef TD, mąż Leny Kolarskiej-Bobińskiej, byłej europosłanki PO.

Krzysztof Bobiński zasłynął atakiem w lipcu br. na Michała Rachonia, dziennikarza TVP. Był aktywnym uczestnikiem zajść podczas tzw. kontrmiesięcznicy zorganizowanej przez Obywateli RP. Na materiałach filmowych widać, jak wiceszef TD popycha Michała Rachonia. Blumsztajn, Bobiński i ludzie ze środowiska liberalnego krzyczą, że teraz w Polsce jest łamana demokracja, chociaż jest wręcz przeciwnie. I nawołują do ulicznych protestów, w których sami uczestniczą. Milczeli, gdy niezależne, konserwatywne media były szykanowane w czasie rządów PO-PSL. Woleli wypinać piersi po ordery przyznawane przez ówczesnego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Gdy już nie ma nadziei na odznaczenia, pozostało kłamstwo i wzywanie do puczu.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl