To oni chcą wybudować stadion dla Sandecji

/ Lotto Ekstraklasa

  

Konsorcjum firm S-Sport z Katowic i "Justmar" z Chełma Śląskiego chce wybudować stadion grającej w piłkarskiej ekstraklasie Sandecji. Na ogłoszony przez władze Nowego Sącza przetarg nie wpłynęło więcej ofert.

Piłkarze Sandecji, po wywalczeniu w maju tego roku pierwszego w historii klubu awansu do ekstraklasy, swoje mecze w roli gospodarza rozgrywają w położonej około 80 kilometrów od Nowego Sącza Niecieczy, gdyż ich stadion nie spełnia wymogów licencyjnych. Władze miasta zobowiązały się do budowy nowego obiektu. W tym celu Rada Miasta przegłosowała uchwałę o zaciągnięciu pożyczki w wysokości 50 milionów złotych na ten cel, a 9 października rozpisano przetarg. Zgodnie z jego specyfikacją wykonawca miał zaprojektować oraz wybudować w 18 miesięcy nowy obiekt. Prace miałyby być podzielone na dwa etapy. Po wykonaniu pierwszego (jesień przyszłego roku) stadion miałby już spełniać wymogi licencyjne i zostać dopuszczony do rozgrywania spotkań na poziomie ekstraklasy.

13 listopada o godzinie 12 minął termin składania ofert i okazało się, że w przetargu pojawiła się tylko jedna, złożona przez Konsorcjum firm S-Sport sp. z o.o. z Katowic wraz z "Justmar" Marcin Turczyński. Oferent zobowiązał się zaprojektować i wybudować stadion za 59 980 000 złotych brutto. Ponadto zamierza zrealizować całą inwestycję w terminie krótszym o 10 tygodni (od wymaganych półtora roku) a także o 10 miesięcy (wymagane 5 lat) wydłużyć okres gwarancji i rękojmi.

- Obecnie oferta będzie sprawdzana pod względem formalnym, możemy też zgłaszać dodatkowe zapytania. Potem zapadnie decyzja czy z niej skorzystamy. Nie jesteśmy jeszcze w stanie podać dokładnego terminu, kiedy to nastąpi - powiedziała Małgorzata Grybel, kierownik kancelarii prezydenta Nowego Sącza.

Sandecja po piętnastu kolejkach zajmuje w tabeli ekstraklasy 11. miejsce z dorobkiem 17 punktów. W sobotę zagra w Niecieczy z Lechem Poznań.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaśkowiak nie uczcił pamięci ofiar stanu wojennego. A jego "delegacja"... pomyliła pomniki

Jacek Jaśkowiak / poznan.pl

  

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nie mógł uczestniczyć w uroczystościach ku czci ofiar stanu wojennego, bo rzekomo był na dwudniowej delegacji w stolicy. Tak tłumaczy jego rzeczniczka. Tymczasem on sam zamieścił na Instagramie zdjęcie wskazujące, że w tym czasie uczestniczył w śpiewaniu kolęd na poznańskim Starym Rynku. Jakby tego było mało, na uroczystości Jaśkowiak wysłał "delegację", która złożyła kwiaty pod innym pomnikiem, niż powinna.

Jacek Jaśkowiak nie ukrywa swojej fascynacji zagranicą. Nic więc dziwnego, że od ważnych uroczystości rocznicowych woli... śpiewanie kolęd w różnych językach. [polecam:http://niezalezna.pl/247585-niemiecka-telewizja-kreci-kolejny-quotdramatyczny-dokumentquot-o-polsce-w-roli-gloacutewnej-jaskowiak]

13 grudnia, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, prezydent Poznania nie uczcił pamięci ofiar komunistów. Mógł jednak ustalić wcześniej przyczynę swojej nieobecności z rzeczniczką, bo gdy ona tłumaczyła, że prezydent jest właśnie w stolicy, ten akurat radośnie wyśpiewywał "Cichą noc" po norwesku na Starym Rynku.

Czym pochwalił się nawet w mediach społecznościowych:

Jak podaje epoznan.pl Jaśkowiak faktycznie był w Warszawie, ale zdążył wrócić do Poznania, zanim zaczęły się oficjalne uroczystości. Prezydent Poznania wysłał jednak na nie swoją "delegację" - czyli strażników miejskich. A ci zaliczyli spektakularną wtopę.

Zamiast pod tablicą poświęconą Wojciechowi Cieślewiczowi, skatowanemu przez ZOMO dziennikarzowi "Głosu Wielkopolskiego", kwiaty złożyli pod tablicą wmurowaną w podzięce dla budowniczych Mostu Teatralnego.

A jakie jest wytłumaczenie ratusza? 

Wieńce w imieniu prezydenta miasta Poznania składali miejscy strażnicy. Pojawili się w czterech miejscach. Ta delegacja robiła to pierwszy raz i być może doszło do pomyłki w tym konkretnym przypadku 

- powiedziała dziennikarzom Radia Poznań Hanna Surma. 

A wystarczyło po prostu przeczytać napis na tablicy...

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: epoznan.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl