Śledztwo w sprawach najważniejszych - TRAILER

/ fot. mat. pras

17 listopada na ekrany polskich kin wchodzi znakomicie przyjęty przez widzów w Stanach Zjednoczonych film Jona Gunna „Sprawa Chrystusa” (The Case for Christ). To prawdziwa historia dziennikarza śledczego Lee Strobla, laureata Nagrody Pulitzera, który postanowił się zmierzyć z największą tajemnicą chrześcijaństwa. 

Bóg nie istnieje. Życie, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa to fikcja. Taką tezę postawił sobie w 1980 r. dziennikarz śledczy „Chicago Tribune” Lee Strobel. Był ateistą i za wszelką cenę postanowił udowodnić czytelnikom – a przede wszystkim swojej żonie, która się właśnie nawróciła – że Bóg to tylko ludzki wymysł.

W tym celu przeprowadził dziennikarskie śledztwo. Badał źródła i odbył dziesiątki rozmów z naukowcami i ekspertami z różnych dziedzin, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. Historię tych poszukiwań opisał później w książce „The Case for Christ” (Sprawa Chrystusa), na podstawie której Jon Gunn nakręcił film pod tym samym tytułem. 

– Znając historię życia Lee, zdawałem sobie sprawę, że ten film musi być też historią miłosną. Namówiłem więc Lee i jego żonę Leslie, aby spędzili kilka dni ze mną w moim biurze w piwnicy, by zapoznać się z ich prawdziwą podróżą od 1980 r. Zagłębiliśmy się w nią

– powiedział o filmie scenarzysta Brian Bird. 

Historię tę ogląda się świetnie. Trzyma w napięciu sam wątek główny, zaskakują też poboczne, jak nawrócenie Leslie czy sprawa kryminalna z postrzeleniem policjanta. Reżyser przenosi widza w lata 80., znakomicie oddając klimat tamtych czasów. 

Kiedy Lee Strobel zasiada do maszyny do pisania, czuć zapach tuszu i papieru. Można przy tym podpatrzyć kulisy pracy wspaniałego dziennikarza śledczego. Mike Vogel (pamiętny z filmu „Służące”) bardzo dobrze oddał charakter głównego bohatera. Dorównuje mu reszta obsady aktorskiej – Erika Christensen (Leslie) czy zdobywczyni Oscara Faye Dunaway (dr Roberta Waters).

Film wchodzi na ekrany 17 listopada, ale przedpremierowo można go zobaczyć podczas II edycji Festiwalu Filmów Chrześcijańskich „Arka 2017”.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

W piątek 4 maja katolicy z archidiecezji warszawskiej zjedzą mięso. Kardynał Nycz udzielił dyspensy

/ pixabay.com/utroja0/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W piątek 4 maja, w czasie sprzyjającym spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy "długi weekend", katolicy z archidiecezji warszawskiej mogą jeść mięso - metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy.

Jednocześnie hierarcha zachęcił wiernych, aby pomodlili się tego dnia w intencji papieża Franciszka.

W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu, na terenie archidiecezji warszawskiej

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

Jak wyjaśnia komunikat, dyspensa została udzielona ze względu na "czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim", jakim jest majowy "długi weekend", obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl