Papież: Wiara inspiruje miłość

Papież Franciszek / twitter.com/Pontifex

  

Ojciec Święty powiedział wiernym, że „wiara inspiruje miłość” do bliźniego, a miłość ta „strzeże wiary”. Wezwał ich, by nie kierowali się swoją wygodą i własnymi interesami.

Przemawiając w południe do wiernych zebranych na modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież podkreślił, że warunkiem tego, by być gotowym na spotkanie z Bogiem „jest nie tylko wiara, ale i życie chrześcijańskie bogate w miłość do bliźniego”.

Jeśli pozwolimy się kierować tym, co wydaje się wygodniejsze, realizacją własnych interesów, nasze życie staje się jałowe, niezdolne do tego, by dać życie innym 
– mówił Franciszek.

Dodał, że żyjąc tak nie gromadzi się oliwy do „lampki wiary”, która w ten sposób zgaśnie w chwili spotkania z Bogiem albo, jak stwierdził, „jeszcze wcześniej”.

Jeśli natomiast czuwamy i staramy się czynić dobro poprzez gesty miłości, dzielenia się, służby drugiemu przeżywającemu trudności, możemy być spokojni, że będziemy gotowi na spotkanie z Bogiem 
– zauważył papież.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wandale RP znowu wymazali ścianę Sejmu! A dziennikarka nazywa to... "malowankiem"

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Zaledwie wczoraj protestujący w obronie "nadzwyczajnej kasty" dopuścili się aktu wandalizmu - namalowali sprayem na ścianie Sejmu napis. Teraz znowu powtarzają swój popis - i dalej się dziwią, że służby nie chcą ich wpuścić na teren parlamentu. Najwyraźniej podekscytowana wyczynami Obywateli RP dziennikarka Radia TOK FM pisze, że urządzili sobie "malowanko". I nazywa ich nie wandalami, a malarzami...

Przed budynkiem parlamentu Obywatele RP zorganizowali żałosną i bardzo nieliczną demonstrację "w obronie sądów" - rzekomo pokojową. Atmosferę dodatkowo podgrzewają posłowie PO i Nowoczesnej. Niektórzy nawet wwożą na teren Sejmu protestujących w bagażnikach. 

Nie mogąc wywołać poważniejszej awantury, kibice totalnych postanowili... wymazać budynek sejmowy swoimi hasłami. A posłanka Scheuring - Wielgus pochwaliła się tym aktem wandalizmu i zdziczenia na swoim twitterowym profilu - informowaliśmy wczoraj na niezalezna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ: To się w głowie nie mieści! Pomazali budynek Sejmu, a Scheuring - Wielgus... się tym chwali

Dziś po raz kolejny dopuścili się równie skandalicznego zachowania... ku uciesze niektórych mediów.

Znów malowanko na ścianie Sejmu od Wiejskiej. Policja otoczyła malarzy - napisała na Twitterze dziennikarka Radia TOK FM Agata Kowalska.

Dopiero internauci uświadomili jej, że to nie jest żadne "malowanko", a zwykły wandalizm.

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl