Legia chce stworzyć piłkarza kompletnego

Piłkarze Legii docelowo trenować będą w Książenicach / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Legia podąża za największymi klubami w Europie i chce skopiować ich rozwiązania, powołując do życia centrum badawczo-rozwojowe LegiaLab. Warszawski klub przedstawił swój projekt w konkursie prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju i uzyskał sto procent dofinansowania, o które się ubiegał.

Legia stawia na rozwój, dlatego w najbliższych latach wybuduje ośrodek w Książenicach. Będą w nim trenować piłkarze pierwszej drużyny, powstanie akademia piłkarska z prawdziwego zdarzenia, a dodatkowo wspomniane laboratorium, które zajmie się badaniami w obszarze sportu i rehabilitacji. Warszawianie krok po kroku realizują projekt, który jest oczkiem w głowie Dariusza Mioduskiego. Niedawno pozyskali dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, które - w ramach programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu - wesprze nowo powstającą akademię kwotą 11 mln zł - to prawie 25 procent kosztu całej inwestycji. Tym razem również otrzymają pomoc ze środków publicznych - projekt Legii uzyskał czwarty wynik w konkursie „Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw, Inteligentny Rozwój” prowadzonym przez Ministerstwo Rozwoju. Dzięki temu Wojskowi nie dołożą nawet złotówki do budowy LegiaLab. 

- Jesteśmy przekonani, że dzięki uzyskanym środkom będziemy mogli zrobić dużo dobrego nie tylko na poziomie sportu profesjonalnego, lecz także masowego. W LegiaLab będziemy szukać innowacyjnych rozwiązań, które pomogą między innymi obniżyć liczbę urazów u zawodników, a także w procesie szkolenia młodzieży. Jednym z wielu celów LegiaLab jest również opracowanie odzieży sportowej, której regularne użycie może pozwolić na obniżenie niekorzystnych następstw obciążeń wysiłkowych - tłumaczy na łamach klubowego portalu legia.com Tomasz Zahorski, pełnomocnik zarządu Legii odpowiedzialny za projekt LegiaLab. 

Wojskowi, poprzez wieloaspektowe badania w LegiaLab, będą chcieli stworzyć piłkarza kompletnego, który następnie stanie się idolem dla kibiców z Łazienkowskiej. Zespoły medyczne, przygotowania motorycznego, czy analityki piłkarskiej będą miały za zadanie podążać za światowymi trendami i wcielać w życie innowacyjne metody.

Warszawski klub uzyskał już pozwolenie na budowę ośrodka w gminie Grodzisk Mazowiecki. Na 15 ha powstanie osiem pełnowymiarowych boisk i baza sportowa dla pierwszej drużyny i akademii. Dojazd z Łazienkowskiej zajmie około 25 minut. Baza ma zostać oddana do użytku za dwa lata.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

  

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl