Australia wspiera militarnie Timor Wschodni

/ flickr.com

  

Australijskie przedsiębiorstwo stoczniowe Austal otrzyma wkrótce kontrakt na zbudowanie dwóch okrętów patrolowych Austal, które trafić mają do Marynarki Wojennej Timoru Wschodniego, za które zapłaci rząd w Canberze.

Informacje o dostarczeniu okrętów patrolowych typu Guardian zostały przedstawione przez ministrów Australii Malcolma Turnbulla oraz Timoru Wschodniego Mariego Alkatiri na konferencji prasowej jaka miała miejsce w australijskiej miejscowości Perth. Pierwszy z okrętów patrolowych do Timoru Wschodniego trafić ma już w 2018 roku.- Działania te mają zwiększyć bezpieczeństwo w regionie południowego Pacyfiku, zabezpieczyć przy tym  wyłączną strefę ekonomiczną oraz granicy morskiej tego wyspiarskiego państwa. Jest to również przykład obronnej dyplomacji zbliżającej kraje regionu Azji i Pacyfiku – oświadczył Dyrektor Generalny David Singleton. Tym samym Timor Wschodni dołączył do finansowanego przez Australię programu Pacific Maritime Security Program (PMSP) który zakłada dostawę 21 okrętów patrolowych typu Guardian m.in do Tonga, Wysp Salomona, Palau, Papui Nowej Gwinei, Fidżi, Tuvalu, Kiribati, Samoa, Vanuatu, Mikronezji, Wyspom Marshalla oraz wyspom Cooka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Tagi

Wczytuję komentarze...

Jaki wpływ na nasz organizm mają bakterie?

/ qimono

  

Istnieje wiele stereotypów, które sprawiają, że patrzymy na obecność w naszym organizmie bakterii wyłącznie negatywnie. Widzimy w nich źródło chorób i zakażeń. Jaka jest prawda?

Bakterie żyjące w naszym organizmie spełniają jednak bardzo ważne role w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi:
- wspomagają proces trawienia,
- wspierają układ odpornościowy,
- regulują ilość hormonów,
- wytwarzają witamy.

Serotonina, ważny hormon i neuroprzekaźnik, wytwarzany jest w 95% w jelitach. Związek ten oddziałuje na mózg, a zwłaszcza na podwzgórze, które steruje naszymi emocjami. Jej obecność w mózgu oznacza dobrostan, przyjemność, zadowolenie.
Tzw. mikrobiota, czyli jelitowa flora bakteryjna, składa się ze stu tysięcy miliardów bakterii, które wpływają na naszą osobowość i zachowanie, a także mogą decydować o tym, czy jesteśmy nieśmiali czy zuchwali, spokojni czy agresywni.
Warto więc zadbać o jakość naszej flory bakteryjnej i unikać antybiotyków, środków przeciwbólowych, specyfików na zgagę, które niszczą naszą florę bakteryjną. Należy też pamiętać o spożywaniu produktów z dużą ilością błonnika.

Interesujący i przystępny wykład  dr Pawła Grzesiowskiego doskonale przybliża ten ważny temat.


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl