Pentagon pracuje nad pociskami LREW

/ flickr.com

Według dokumentów pochodzących z Biura Sekretarza Obrony Stanów Zjednoczonych (OSD) zapewniono środki na prowadzenie badań nad nowym lotniczym pociskiem klasy powietrze- powietrze dalekiego zasięgu LREW - informuje portal FlightGlobal.

Według OSD nowe pociski klasy powietrze-powietrze nad którymi trwają już od dwóch lat pracę, umożliwią utrzymanie wysokiej zdolności bojowej przez Siły Powietrze Stanów Zjednoczonych. LREW zastąpić mają rakietowe pociski klasy powietrze-powietrze AIM-120 AMRAAM, których pierwsze wersje zostały wprowadzone jeszcze w latach 80 XX wieku. Mimo ich systematycznej modernizacji niedawno osiągnięto maksymalny pułap w implementacji najnowocześniejszych rozwiązań. Wprowadzenie do służby nowych pocisków jest bardzo ważne, gdyż Rosja oraz Chiny pracują nad nowymi rodzajami pocisków klasy powietrze-powietrze, które mogą zagrozić F-22 oraz F-35. Chodzi m.in. o pociski R-77M jakie na wyposażenie dostaną Su-57 wykorzystujące radary typu AESA oraz o pociski PL-12D jak i PL-21, które wykorzystywane są przez chińskie lotnictwo. Prace analityczne, projektowe, inżynierskie nad pociskami LREW mają zostać zakończone jeszcze w tym roku fiskalnym szczegóły dotyczące projektu są jednak utajnione.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stoch wielkim mistrzem! "Mogę mu tylko pozazdrościć"

Magdalena Fularczyk-Kozłowska / by Cezary Piwowarski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Magdalena_Fularczyk.jpg

Wielka radość ze złota olimpijskiego Kamila Stocha w Pjongczangu miała miejsce nie tylko w wielu polskich domach, ale również w studiu TVP Sport. Jedna z obecnych polskich mistrzyń olimpijskich podkreśliła, że Stoch może być wzorem dla wielu sportowców, a ona sama może mu tylko pozazdrościć sukcesów.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska to mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janeiro, a także brązowa medalistka z igrzysk w Londynie. Podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu zasiadła w studiu TVP jako ekspert. Miała szczęście, bo Kamil Stoch zdobył złoty medal na dużej skoczni, a to była wielka chwila dla wszystkich Polaków. Przy tej okazji zdradziła co myśli sportowiec chwilę po zdobyciu olimpijskiego złota.

To jest po prostu wyczyn tak historyczny, że mogę tylko pozazdrościć. To co się dzieje w głowie sportowca w takiej chwili to nie do opisania. W takim momencie sportowiec chciałby chociaż chwilę zostać sam, żeby przyjąć do wiadomości, że zrobił to na co tyle lat pracował. 

- mówiła.

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii, więc w drugiej odsłonie skakał jako ostatni. Rywale Stocha oddali bardzo dobre skoki, więc skok po trzecie w karierze olimpijskie złoto musiał być perfekcyjny. Stoch wytrzymał presję, skoczył doskonale i wpadł w objęcia kolegów z reprezentacji, którzy razem z nim na zeskoku świętowali pierwszy medal dla Polski na tych igrzyskach. Jakie były elementy składowe tego wielkiego sukcesu?

Wola mistrza, charakter mistrza. Tym Kamil dziś wygrał. Radzi sobie z presją, jest doświadczonym zawodnikiem, który zna swoją wartość. Wszystko dziś zagrało, ale chyba ten pierwszy konkurs też miał znaczenie. Ta złość sportowa widoczna była w skokach i w zachowaniu.

- zauważyła Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl