Stan Borys dla Niezalezna.pl: czuję się jak "jaskółka wyzwolona"

Stan Borys podczas koncertu "Artysci dla Majdanu" w 2014 r. / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

Przyjechawszy do kraju po latach z banicji amerykańskiej, zostałem odznaczony i doceniony w tak szczególnym dla Polski dniu. Jak tu nie być szczęśliwym? - mówił Stan Borys w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Stan Borys, wokalista, poeta i kompozytor, który zasłynął m.in. takimi utworami jak "Jaskółka uwięziona", został 11 listopada odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak można nie być szczęśliwym, przyjechawszy do kraju po latach z banicji amerykańskiej i będąc odznaczonym i docenionym w takim dniu - szczególnym dla Polski, dla naszej niepodległości. Również dla tego, o czym mówię w moich piosenkach, bez względu na to, czy jest tam słowo "patriotyzm", czy jest tam "Anna" czy "Jaskółka uwięziona".

- powiedział Stan Borys spytany przez dziennikarkę naszego portalu o swoje odczucia tuż po przyjęciu odznaczenia.

Dziś czuję się jak "jaskółka wyzwolona"

- zażartował muzyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Duda odznaczył trzy osoby Orderem Orła Białego

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

W piątek 4 maja katolicy z archidiecezji warszawskiej zjedzą mięso. Kardynał Nycz udzielił dyspensy

/ pixabay.com/utroja0/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

W piątek 4 maja, w czasie sprzyjającym spotkaniom rodzinnym i towarzyskim, jakim jest majowy "długi weekend", katolicy z archidiecezji warszawskiej mogą jeść mięso - metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy.

Jednocześnie hierarcha zachęcił wiernych, aby pomodlili się tego dnia w intencji papieża Franciszka.

W nawiązaniu do ustaleń z 378. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 4 maja, w czasie tzw. długiego weekendu, na terenie archidiecezji warszawskiej

- czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej archidiecezji warszawskiej.

Jak wyjaśnia komunikat, dyspensa została udzielona ze względu na "czas sprzyjający spotkaniom rodzinnym i towarzyskim", jakim jest majowy "długi weekend", obejmujący w tym roku czas od 28 kwietnia do 6 maja.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl