Stan Borys dla Niezalezna.pl: czuję się jak "jaskółka wyzwolona"

Stan Borys podczas koncertu "Artysci dla Majdanu" w 2014 r. / Filip Blazejowski/Gazeta Polska

  

Przyjechawszy do kraju po latach z banicji amerykańskiej, zostałem odznaczony i doceniony w tak szczególnym dla Polski dniu. Jak tu nie być szczęśliwym? - mówił Stan Borys w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

Stan Borys, wokalista, poeta i kompozytor, który zasłynął m.in. takimi utworami jak "Jaskółka uwięziona", został 11 listopada odznaczony przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak można nie być szczęśliwym, przyjechawszy do kraju po latach z banicji amerykańskiej i będąc odznaczonym i docenionym w takim dniu - szczególnym dla Polski, dla naszej niepodległości. Również dla tego, o czym mówię w moich piosenkach, bez względu na to, czy jest tam słowo "patriotyzm", czy jest tam "Anna" czy "Jaskółka uwięziona".

- powiedział Stan Borys spytany przez dziennikarkę naszego portalu o swoje odczucia tuż po przyjęciu odznaczenia.

Dziś czuję się jak "jaskółka wyzwolona"

- zażartował muzyk.

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezydent Duda odznaczył trzy osoby Orderem Orła Białego

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pachucki pełniącym obowiązki przewodniczącego KNF

Marcin Pachucki / www.knf.gov.pl

  

Dotychczasowy zastępca przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marcin Pachucki został przez premiera wyznaczony na pełniącego obowiązki szefa Komisji do czasu powołania nowego przewodniczącego - poinformowała Komisja w komunikacie.

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego informuje, że Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada 2018 r. Marka Chrzanowskiego ze stanowiska Przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego oraz powierzył pełnienie obowiązków Przewodniczącego Komisji Marcinowi Pachuckiemu, Zastępcy Przewodniczącego KNF. Marcin Pachucki będzie sprawował tę funkcję do czasu powołania nowego Przewodniczącego KNF

- głosi komunikat.

Pachucki jest zastępcą przewodniczącego KNF od lutego 2017 roku. Jako wiceszef komisji odpowiadał za nadzór nad pionem ubezpieczeniowym oraz kapitałowym. Z nadzorem nad rynkiem finansowym związany jest od 2001 roku. Przed powołaniem na stanowisko zastępcy szefa KNF pełnił funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Prawnego Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego.

Drugim zastępcą przewodniczącego KNF jest Andrzej Diakonow (został nim w lipcu 2017 roku, w miejsce Filipa Świtały), były poseł PiS (w latach 2001-05) i były wiceminister gospodarki i budownictwa (w 1991 roku, gdy ministrem był obecny prezes NBP Adam Glapiński), a następnie kierujący tym resortem w rządzie Jana Olszewskiego. To Diakonowowi, jak wynika z informacji PAP, przekazał swoje obowiązki Marek Chrzanowski przed ostatnim wyjazdem do Singapuru.

Premier powołuje przewodniczącego KNF na 5-letnią kadencję. W przypadku przyjęcia rezygnacji przewodniczącego powierza jego obowiązki jednemu z dwóch zastępców.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl