niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

Pogrzeby poległych żołnierzy w Wigilię

Dodano: 23.12.2011 [15:34]
Ceremonie pogrzebowe pięciu żołnierzy, którzy zginęli w środę w Afganistanie, odbędą się w Wigilię - poinformował MON. Trzy pochówki zaplanowano w Warmińsko-Mazurskiem, pozostałe - na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

Pogrzeb mł. chor. Piotra Ciesielskiego odbędzie się w Ostródzie (Warmińsko-Mazurskie). Rozpocznie się o godz. 13.00 mszą świętą w kościele pod wezwaniem św. Ojca Pio.

W Morągu (Warmińsko-Mazurskie) zostanie pochowany sierż. Marcin Szczurowski. Ceremonia ma rozpocząć się o godz. 10.00.

W miejscowości Piecki koło Mrągowa o godz. 11.00 rozpocznie się pogrzeb sierż. Krystiana Banacha.

Sierż. Marek Tomala zostanie pochowany w miejscowości Borów koło Annopola (Lubelskie). Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11.30.

O godz. 13.00 w miejscowości Jelna koło Nowej Sarzyny (Podkarpackie) ma się rozpocząć pogrzeb sierż. Łukasza Krawca

Pięciu polskich żołnierzy zginęło w środę podczas ataku, do którego doszło, gdy wracali z miejscowości Razaak. Wybuch pod ich pojazdem nastąpił, gdy patrol zbliżał się do głównej drogi łączącej Kabul z Kandaharem. To największa tragedia w historii polskich misji. Polegli to żołnierze 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Do ataku przyznali się afgańscy talibowie.

Trumny z ciałami żołnierzy zostały dzisiaj przywiezione do Polski.

Autor: 
Źródło: 
PAP
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl