Czyste powietrze w województwie mazowieckim. To możliwe?

/ Dixi

  

Konferencja inaugurująca edukacyjny program ekologiczny "Czyste powietrze w województwie mazowieckim”, który zakłada promowanie zachowań wpływających na poprawę jakości powietrza, jakim oddychamy, odbyła się w Ostrołęce.

Program jest skierowany do mieszkańców Mazowsza, zaś adresatem są najmłodsi, którzy edukują rodziny.

"Często jest tak, że jeśli dziecko zwróci rodzicowi uwagę - nie rób tak, tak nie wolno robić, to jest to skuteczniejsze, niż jakieś spoty typowo telewizyjne, czy jakieś kampanie bilbordowi"

- powiedział naczelnik Wydziału Monitoringu Środowiska Tomasz Klech.

Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr. 3 w Ostrołęce i miało na celu uświadomić uczniów o korzyściach płynących z dbania o czystość powietrza.

Organizatorzy zwrócili uwagę na zalety korzystania ze środków transportu jakimi są komunikacja publiczna czy też rower. Zachęcali do propagowania wśród rodziny i znajomych dbania o czystość powietrza, o czym mówił prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski. "Dzisiaj jeszcze raz mocno zachęcamy, aby każdy dla swojej rodziny spróbował o dobre powietrze zadbać i z dobrego powietrza skorzystać" - powiedział prezydent.

Podczas spotkania dzieci mogły obejrzeć krótki film edukujący. Dla uczniów były przygotowane ekologiczne warsztaty edukacyjne, w formie konkursów i zabaw sportowych. Każdy z uczestników otrzymał koszulkę, opaskę odblaskową i książeczkę edukującą "Pogromcy Smogów", w której "profesor Badalski" pokazuje, jak dbać o czystość powietrza.

Konferencja zainaugurował cykl niespełna 100 spotkań, jakie odbędą się na terenie całego Mazowsza.

"To będzie prawie 100 szkół na terenie Mazowsza, będzie parę tysięcy młodzieży, te szkolenia w tym zakresie będą początkiem i zaczynem polityki ekologicznej projektu edukacyjnego, czyli edukacji ekologicznej w szkołach"

- powiedział wojewoda Zdzisław Sipiera.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bezczelni złodzieje. Brali motocykle na jazdę testową i... uciekali!

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Pexels

  

Do pięciu lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Wielkopolski podejrzanym o kradzież dwóch motocykli na terenie woj. lubuskiego. W obu przypadkach weszli w ich posiadanie pod pozorem jazdy testowej, przekonując właścicieli, że są zainteresowani kupnem jednośladów.

„31 i 33-latek usłyszeli zarzuty kradzieży. W tym przypadku mamy do czynienia z zadziwiającą bezczelnością sprawców. Ta sprawa pokazuje, że podczas tego typu transakcji warto zachować ograniczone zaufanie do kupującego”

– powiedział Marcin Ruciński z Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie.

Tym razem poszkodowani odzyskają swoje mienie dzięki pracy świebodzińskich policjantów, którzy znaleźli skradzione motocykle na dwóch posesjach w woj. wielkopolskim; to Honda CBR 600 oraz Yamaha R6. Obie maszyny wraz ze skradzionymi kaskami są warte łącznie około 20 tys. zł.

„Okazało się, że jeden z zatrzymanych do tej sprawy mężczyzn był poszukiwany listem gończym do odbycia kary więzienia na okres blisko trzech lat”

– dodał Ruciński.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl