Jak można coś takiego robić!!! Wroński z "Wyborczej" napisał... "List do Piotra Szczęsnego"

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Są sytuacje, gdy słów brakuje, aby ocenić zachowania niektórych ludzi. Bo jak skomentować, to co od kilku dni robią redaktorzy "Gazety Wyborczej" i portali z nią powiązanych w sprawie tragicznie zmarłego Piotra S., który podpalił się pod Pałacem Kultury? Ale ostatni tekst Pawła Wrońskiego, zatytułowany "List do Piotra Szczęsnego", przekroczył już wszelkie granice podłości.

"I Tym, co nas łączy, Panie Piotrze, jest najwspanialsza pokoleniowa przygoda - zwycięstwo w wyborach 4 czerwca 1989 roku. I wywalczenie nowej Polski. Którą teraz możemy stracić"

- napisał Paweł Wroński, jeden z kluczowych dziennikarzy w redakcji kierowanej przez Adama Michnika.

Oczywiście, nawiązał on do tragedii 54-letniego Piotra S., który podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie 19 października. Przypomnijmy: po kilku dniach leczący się od paru lat psychiatrycznie mężczyzna zmarł. A jego śmierć jest wykorzystywana do rozmaitych happeningów, deklaracji czy wręcz ataków politycznych. I to przez środowisko "GW", które jeszcze kilka lat temu podobne akty samopodpalenia z powodów politycznych określało mianem "terroryzmu".

Czytaj też: Samopodpalenie na pl. Defilad w Warszawie. Mężczyzna trafił do szpital

 Pamiętacie człowieka, który podpalił się pod kancelarią Tuska? Dla "Wyborczej" był "terrorystą"

Uświadomiłem sobie, że miał Pan 54 lata. Tyle samo co ja. Zastanawiałem się, co nas łączy? Może to, że przeraża nas świadomość, że tracimy to, co było naszym największym pokoleniowym zwycięstwem – stworzenie demokracji i państwa?

- dywaguje Wroński w liście do nieżyjącego Piotra S.

Szokuje jeszcze jeden fragment z tego obrzydliwego tekstu.

Nie, bardzo nie chciałbym, aby po Pana śmierci powtórzona została parodia obrzędów smoleńskich. Już jedna partia doszła do władzy po 96 trupach katastrofy lotniczej. Ludzkiej śmierci nie powinno się brać na polityczne sztandary

- stwierdził w swoim tekście.

A po napisaniu tych haniebnych bzdur Wroński jeszcze się tym pochwalił:

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto to się zabrał za wytykanie „wpadek” prezydenta!? Boki zrywać! WIDEO

/ Zrzut ekranu z youtube.com

  

Dziś szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, pytany przez dziennikarzy, czy Andrzej Duda podpisywał deklarację polsko-amerykańską stojąc obok siedzącego prezydenta USA - co widać na opublikowanych zdjęciach - wyjaśnił, że zdjęcia pokazują pewną sekwencję zdarzeń. Nie przeszkodziło to byłemu prezydentowi – "królowi wpadek" – Bronisławowi Komorowskiemu – skomentować tej sytuacji.

Prof. Szczerski wyjaśnił, że założeniem upublicznienia tego zdjęcia, było to, że oddaje ono naturalny charakter tych rozmów w sposób niepozowany - taki, jakich setki na wszystkich możliwych portalach. Miało ono pokazywać pewną dynamikę spotkania.

To jest pewna sekwencja, te zdjęcia, to nie jest ta ceremonia oficjalnego podpisywania deklaracji (...) To jest taki moment, gdzie (...) została oddana ta druga część pobytu prezydenta Polski w Białym Domu, taka bardziej spontaniczna, bardziej nieformalna, ta bardziej naturalna, inna od takich sztampowych ilustracji – ocenił.

Do rzekomej "wpadki" odniósł się w TVN24 były prezydent, Bronisław Komorowski.

Ja naprawdę myślałem, że to też jest fotomontaż. Gdy zobaczyłem za pierwszym razem, myślałem, że to ktoś zrobił złośliwość. Trochę pomyślałem nawet: "no widzisz, sam żeś tak urządzał, czy twoi ludzie urządzali tego rodzaju hece przeciwko mnie, sam padasz ofiarą podobnej manipulacji, ale zdaje się, że to nie jest manipulacja – stwierdził.

Bronisławowi Komorowskiemu przypominamy, jak wyglądała jego rozmowa z Barackiem Obamą...

 

 

Źródło: tvn24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl