Mucha murem za HGW. Przesłuchanie przed Komisją Weryfikacyjną nazywa "chamską przepychanką"

Joanna Mucha / Fotomag/Gazeta Polska

  

Posłanka PO, Joanna Mucha, w "Śniadaniu Radia Zet" stanęła murem za unikającą stawienia się przed Komisją Weryfikacyjną prezydent Warszawy, Hanną Gronkiewicz-Waltz. Uniki HGW tłumaczyła tym, że "ludzie kulturalnie nie mogą pozwalać sobie na sprowadzenie do chamskiej przepychanki", jak nazwała komisję pod przewodnictwem wiceministra Patryka Jakiego.

Posłanka PO  stwierdziła, że nie jest do końca przekonana, czy Hanna Gronkiewicz-Waltz rzeczywiście powinna się stawić przed komisją weryfikacyjną.

- Ja mam duże wątpliwości, jeśli chodzi o stawienie się pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz przed komisją reprywatyzacyjną, gdyż następnego dnia wszyscy publicyści, wszyscy komentatorzy krzyknęliby, dlaczego tam poszła

- mówiła Mucha. Okazuje się, że kwintesencją nie jest sprawiedliwość i prawo, ale wizerunek medialny.

Jak dodała, wcześniej optowała za tym, aby prezydent Warszawy stawiła się przed komisją weryfikacyjną, ale tylko po to, aby wydać oświadczenie.

- Ludzie kulturalni nie mogą pozwalać sobie na to, żeby sprowadzono ich do poziomu chamskiej przepychanki

 - uznała Mucha i dodała, że "potencjalne przesłuchanie pani prezydent odbyłoby się w takiej, a nie innej atmosferze", gdyż "ten człowiek [Patryk Jaki - red.] ściągnąłby ją do swojego poziomu".

Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia udziału w posiedzeniach komisji. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Do HGW chyba nic nie dotarło

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent George H.W. Bush w szpitalu

/ / U.S. Navy photo by Photographer's Mate 2nd Class Dawn C. Morrison

  

Były prezydent USA George H.W. Bush został w niedzielę przyjęty do szpitala w stanie Maine z powodu niskiego ciśnienia krwi oraz zmęczenia - poinformował na Twitterze rzecznik rodziny.

Bush prawdopodobnie pozostanie w szpitalu Southern Maine Health Care przez kilka dni na obserwacji - napisał rzecznik Jim McGrath. Podkreślił, że były prezydent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

W zeszłym miesiącu Bush, zaledwie dzień po pogrzebie jego małżonki Barbary Bush, został przyjęty na oddział intensywnej opieki w szpitalu metodystów w Houston z powodu infekcji. Wypisano go po 13 dniach.

Rok temu Bush trafił do szpitala z objawami uporczywego kaszlu, który został zdiagnozowany jako lekkie zapalenie płuc.

93-letni Bush jest najstarszym z żyjących byłych prezydentów USA.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl