Ostatnia prosta na drodze do przejęcia Stoczni Marynarki Wojennej S.A.

/ PGZ

  

Syndyk Masy Upadłości Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej („SMW”) oraz PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. kontynuują proces przejścia własności SMW w ręce Grupy PGZ. Podmioty zaangażowane w ten projekt uzyskały już wszystkie oświadczenia o nieskorzystaniu z prawa pierwokupu przez Port Gdynia, miasto Gdynia i Skarb Państwa, a także zgody Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ostatnim niezbędnym warunkiem jest jeszcze uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zakup realizowany jest w trybie art. 346 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, czyli ze względu na interes bezpieczeństwa państwa. Zarówno syndyk, jak i zarząd PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. dokładają wszelkich starań, aby proces przejęcia stoczni, pomimo skomplikowanych procedur prawnych, przebiegał sprawnie i możliwie szybko.

Grupa PGZ zdecydowała o nabyciu SMW w celu uzupełnienia swoich kompetencji w zakresie budowy, remontów i modernizacji okrętów wojennych na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz potencjalnych kontraktów eksportowych. Jednym z głównych argumentów za inwestycją w SMW jest także potrzeba pełnego zabezpieczenia funkcjonowania Marynarki Wojennej RP.

Komunikat PGZ

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wypadek na przejeździe kolejowym

/ policja

  

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między Gościeszynem a Adamowem koło Wolsztyna w Wielkopolsce. Ranni to pasażerowie samochodu, który zderzył się z szynobusem.

Do wypadku doszło w niedzielę przed godz. 18. Jak tłumaczył podkom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji, samochód, którym podróżowała 3-osobowa rodzina, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy. Według wstępnych ustaleń policji do wypadku doprowadziła najprawdopodobniej ograniczona widoczność spowodowana intensywnymi opadami deszczu.

„W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały trzy osoby podróżujące autem - kobieta, dziecko i mężczyzna, który kierował samochodem”

– powiedział Święcichowski.

Jak dodał, przejazd samochodów przez przejazd, na którym doszło do zdarzenia jest już możliwy, natomiast nadal wstrzymany jest ruch pociągów na trasie z Poznania do Wolsztyna. Utrudnienia w ruchu kolejowym mają potrwać do czasu zakończenia oględzin.

Według radia RMF, które jako pierwsze poinformowało o zdarzeniu, pasażerowie podróżujący szynobusem zostali przewiezieni podstawionym autobusem na dworzec w Wolsztynie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl