Ostatnia prosta na drodze do przejęcia Stoczni Marynarki Wojennej S.A.

/ PGZ

Syndyk Masy Upadłości Stoczni Marynarki Wojennej S.A. w upadłości likwidacyjnej („SMW”) oraz PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. kontynuują proces przejścia własności SMW w ręce Grupy PGZ. Podmioty zaangażowane w ten projekt uzyskały już wszystkie oświadczenia o nieskorzystaniu z prawa pierwokupu przez Port Gdynia, miasto Gdynia i Skarb Państwa, a także zgody Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Ostatnim niezbędnym warunkiem jest jeszcze uzyskanie zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Zakup realizowany jest w trybie art. 346 Traktatu o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej, czyli ze względu na interes bezpieczeństwa państwa. Zarówno syndyk, jak i zarząd PGZ Stocznia Wojenna sp. z o.o. dokładają wszelkich starań, aby proces przejęcia stoczni, pomimo skomplikowanych procedur prawnych, przebiegał sprawnie i możliwie szybko.

Grupa PGZ zdecydowała o nabyciu SMW w celu uzupełnienia swoich kompetencji w zakresie budowy, remontów i modernizacji okrętów wojennych na potrzeby Sił Zbrojnych RP oraz potencjalnych kontraktów eksportowych. Jednym z głównych argumentów za inwestycją w SMW jest także potrzeba pełnego zabezpieczenia funkcjonowania Marynarki Wojennej RP.

Komunikat PGZ

Źródło: PGZ

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Stoch wielkim mistrzem! "Mogę mu tylko pozazdrościć"

Magdalena Fularczyk-Kozłowska / by Cezary Piwowarski, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Magdalena_Fularczyk.jpg

Wielka radość ze złota olimpijskiego Kamila Stocha w Pjongczangu miała miejsce nie tylko w wielu polskich domach, ale również w studiu TVP Sport. Jedna z obecnych polskich mistrzyń olimpijskich podkreśliła, że Stoch może być wzorem dla wielu sportowców, a ona sama może mu tylko pozazdrościć sukcesów.

Magdalena Fularczyk-Kozłowska to mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janeiro, a także brązowa medalistka z igrzysk w Londynie. Podczas zimowych igrzysk w Pjongczangu zasiadła w studiu TVP jako ekspert. Miała szczęście, bo Kamil Stoch zdobył złoty medal na dużej skoczni, a to była wielka chwila dla wszystkich Polaków. Przy tej okazji zdradziła co myśli sportowiec chwilę po zdobyciu olimpijskiego złota.

To jest po prostu wyczyn tak historyczny, że mogę tylko pozazdrościć. To co się dzieje w głowie sportowca w takiej chwili to nie do opisania. W takim momencie sportowiec chciałby chociaż chwilę zostać sam, żeby przyjąć do wiadomości, że zrobił to na co tyle lat pracował. 

- mówiła.

Kamil Stoch prowadził po pierwszej serii, więc w drugiej odsłonie skakał jako ostatni. Rywale Stocha oddali bardzo dobre skoki, więc skok po trzecie w karierze olimpijskie złoto musiał być perfekcyjny. Stoch wytrzymał presję, skoczył doskonale i wpadł w objęcia kolegów z reprezentacji, którzy razem z nim na zeskoku świętowali pierwszy medal dla Polski na tych igrzyskach. Jakie były elementy składowe tego wielkiego sukcesu?

Wola mistrza, charakter mistrza. Tym Kamil dziś wygrał. Radzi sobie z presją, jest doświadczonym zawodnikiem, który zna swoją wartość. Wszystko dziś zagrało, ale chyba ten pierwszy konkurs też miał znaczenie. Ta złość sportowa widoczna była w skokach i w zachowaniu.

- zauważyła Magdalena Fularczyk-Kozłowska.

Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl