Kolejne spotkanie Kaczyński-Duda. Rzecznik prezydenta podał termin

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim ws. poprawek PiS dot. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN to kwestia kilkunastu dni. Informację taką przekazał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński był pytany w PR24, czy dojdzie do tego spotkania jeszcze dziś. Powiedział, że trwają prace nad uzgodnieniami dotyczącymi poprawek. Dodał, że spodziewano się takiego spotkania w piątek ponieważ zapowiadano je „w najbliższych dniach” a poprzednie odbywały się w piątki.

Z racji tego, że prace nad tymi uzgodnieniami dotyczącymi poprawek, które zamierza zgłosić PiS trwają, nie zostały zakończone, to spotkanie odbędzie się pewnie w innym terminie 
– powiedział Łapiński. 

To nie jest kwestia tego, że zostało odwołane, czy jest jakiś impas – nie, po prostu póki nie ma jeszcze ostatecznego finału prac osób, które zajmują się tym pod kątem prawnym, to spotkanie będzie wtedy kiedy te prace będą zakończone 
– zapowiedział.

Dopytywany, o termin powiedział, że to „kwestia kilkunastu dni” m.in. ze względu na zbliżające się w przyszłym tygodniu święto Wszystkich Świętych.

Pewnie jakoś w następnym tygodniu. Nie szukałbym tutaj sensacji, bo tutaj sensacji nie ma 
– dodał Łapiński.

Rzecznik prezydenta pytany był też o doniesienia „Gazety Polskiej”, że prezydent zgodzi się na poprawki PiS. Odpowiedział, że skoro nikt nie potwierdził tej informacji to można domniemywać, że jeszcze prace trwają.

Ze strony Kancelarii Prezydenta wyznaczony jest minister Mucha, który ma dograć w trybie roboczym poprawki 
– zaznaczył.

Łapiński podkreślił, że prezydent złożył swoje projekty już miesiąc temu i tym samym wywiązał się ze swojej obietnicy. Dodał, że kompromis to kwestia „ostatecznego dogrania” po to, żeby „nie było niespodzianek” na etapie prac parlamentarnych.

Pytany, „czy spór prezydenta z PiS” wynika z różnic, co do określenia kompetencji poszczególnych organów władzy odpowiedział, że „nie ma sporu, jest pewna różnica zdań”.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

PKN Orlen z kontraktem dla armii USA

/ twitter.com/PKN_ORLEN

PKN Orlen podpisał kontrakt na zaopatrzenie w paliwa armii amerykańskiej stacjonującej na terenie Polski. Kontrakt obejmuje sprzedaż zarówno paliwa lotniczego F34, jak i oleju napędowego ON i ONA2. Współpraca potrwa do końca 2018 r. z możliwością jej przedłużenia.

Jak poinformował dziś PKN Orlen, paliwa dla armii amerykańskiej stacjonującej w Polsce "będą wykorzystywane do zasilania zarówno sprzętu lądowego, jak też powietrznego", a dostawy będą realizowane poprzez zewnętrznego wykonawcę kontraktowego bezpośrednio do baz stacjonowania jednostek, m.in. w Żaganiu, Toruniu, Bemowie Piskim i Świętoszowie.

PKN Orlen jest kluczowym producentem i dostawcą paliw na krajowym rynku, który kontrahentom może zaoferować nie tylko paliwa wysokiej jakości, ale także rozwiniętą infrastrukturę logistyczną, gwarantującą terminowość i pewność dostaw. Sprzedaż paliw do jednostek wojskowych, jak armia amerykańska, wymaga ponadto specjalistycznej wiedzy m.in. w zakresie produkcji czy transportu i dzięki temu, że mamy wymagane know-how możemy ubiegać się o tego rodzaju kontrakty

– podkreślił Zbigniew Leszczyński, członek zarządu płockiego koncernu ds. sprzedaży, cytowany w komunikacie spółki.

Jak zaznaczył PKN Orlen, obecna współpraca obejmująca dostawę paliwa dla armii amerykańskiej stacjonującej na terenie Polski "będzie realizowana do 31 grudnia 2018 r. z możliwością jej przedłużenia na kolejne lata". Spółka przypomniała zarazem, że już od kwietnia 2017 r. sprzedaje paliwa na potrzeby amerykańskich jednostek w formule spot - doraźnej.

PKN Orlen zwrócił uwagę, że kontraktacja na dostawy paliwa dla wojska podlega m.in. "rygorystycznym standardom w zakresie poziomu obsługi, tak aby sprostać oczekiwaniom finalnych odbiorców".

Koncern posiada niezbędne certyfikaty AQAP pozwalające realizować sprzedaż według najwyższych standardów dla wojsk NATO

- podkreślił płocki koncern. Wspomniał przy tym, iż w przypadku paliwa lotniczego i oleju napędowego jest dostawcą dla Wojska Polskiego.

PKN Orlen to największa spółka branży rafineryjno-petrochemicznej w Polsce, strategiczna dla bezpieczeństwa energetycznego kraju, i jeden z największych podmiotów tego segmentu w Europie.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl