Kolejne spotkanie Kaczyński-Duda. Rzecznik prezydenta podał termin

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim ws. poprawek PiS dot. prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN to kwestia kilkunastu dni. Informację taką przekazał rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

Łapiński był pytany w PR24, czy dojdzie do tego spotkania jeszcze dziś. Powiedział, że trwają prace nad uzgodnieniami dotyczącymi poprawek. Dodał, że spodziewano się takiego spotkania w piątek ponieważ zapowiadano je „w najbliższych dniach” a poprzednie odbywały się w piątki.

Z racji tego, że prace nad tymi uzgodnieniami dotyczącymi poprawek, które zamierza zgłosić PiS trwają, nie zostały zakończone, to spotkanie odbędzie się pewnie w innym terminie 
– powiedział Łapiński. 

To nie jest kwestia tego, że zostało odwołane, czy jest jakiś impas – nie, po prostu póki nie ma jeszcze ostatecznego finału prac osób, które zajmują się tym pod kątem prawnym, to spotkanie będzie wtedy kiedy te prace będą zakończone 
– zapowiedział.

Dopytywany, o termin powiedział, że to „kwestia kilkunastu dni” m.in. ze względu na zbliżające się w przyszłym tygodniu święto Wszystkich Świętych.

Pewnie jakoś w następnym tygodniu. Nie szukałbym tutaj sensacji, bo tutaj sensacji nie ma 
– dodał Łapiński.

Rzecznik prezydenta pytany był też o doniesienia „Gazety Polskiej”, że prezydent zgodzi się na poprawki PiS. Odpowiedział, że skoro nikt nie potwierdził tej informacji to można domniemywać, że jeszcze prace trwają.

Ze strony Kancelarii Prezydenta wyznaczony jest minister Mucha, który ma dograć w trybie roboczym poprawki 
– zaznaczył.

Łapiński podkreślił, że prezydent złożył swoje projekty już miesiąc temu i tym samym wywiązał się ze swojej obietnicy. Dodał, że kompromis to kwestia „ostatecznego dogrania” po to, żeby „nie było niespodzianek” na etapie prac parlamentarnych.

Pytany, „czy spór prezydenta z PiS” wynika z różnic, co do określenia kompetencji poszczególnych organów władzy odpowiedział, że „nie ma sporu, jest pewna różnica zdań”.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwołują szczyt ws. Brexitu

symbole UE i Wielkiej Brytanii / freeimage4life CC0 1.0

  

Szef KE Jean-Claude Juncker poinformował dziś wieczorem, że w związku ze zdecydowanymi postępami w negocjacjach ws. Brexitu zarekomendował przewodniczącemu Rady Europejskiej Donaldowi Tuskowi zwołanie specjalnego szczytu UE w tej sprawie.

Wcześniej brytyjska premier Theresa May ogłosiła, że jej rząd kolektywnie poparł przyjęcie proponowanego tekstu umowy wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.[polecam:http://input.niezalezna.pl/245651-premier-wielkiej-brytanii-zdradza-szczegoly-brexitu-jest-juz-umowa-wyjscia-z-unii-europejskiej]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl