Masakra w dwóch zamachach w Afganistanie

Kabul / By Sven Dirks, Wien - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=5000135

  

W dwóch zamachach, do których doszło dziś w Afganistanie - w meczetach w Kabulu i w prowincji Ghor - zginęło blisko 70 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych - poinformowała afgańska policja.

Do samobójczego zamachu w szyickim meczecie Imama Zamana (Mahdiego) w zachodniej części Kabulu zamieszkanej przez etniczną mniejszość Hazarów doszło o godz. 16.30 czasu polskiego.

Afgańskie MSW potwierdziło w komunikacie, że był to atak samobójczy, w którym napastnik wysadził się w powietrze wśród wiernych. Rannych przeniesiono do szpitali w okolicy Dasht-e-Barchi.

 

Według rzecznika MSW Nadżiba Danisza w zamachu tym zginęło 39 osób, a 45 zostało rannych.

Wkrótce potem doniesiono o innym zamachu, do którego doszło w meczecie w górskiej prowincji Ghor w centralnej części Afganistanu. Zginęło tam - według Danisza - około 20 ludzi, a 10 zostało rannych.

W czwartek w skoordynowanych atakach zwolenników talibów zginęło co najmniej 58 funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa. Według władz atakowane były placówki wojska i posterunki policji oraz baza wojskowa w Kandaharze.

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Odsłonięto pomnik powstań śląskich

/ Jan Grab

  

Dzisiaj, na stulecie niepodległości, w Sośnicowicach odsłonięto monument upamiętniający trzy powstania śląskie. Monument został poświęcony.

Przez wiele lat na niewielkim skwerku w środku miasta stał obelisk, który staraniem burmistrz Ewy Waliczek został w ostatnim czasie odrestaurowany i uwidoczniony. Dzisiaj doczekał się odsłonięcia.

Uroczystość uświetniła prowadzona przez Ryszarda Buczka Górnicza Orkiestra Dęta KWK „Sośnica” pod dyrygenturą prof. Lesława Podolskiego. Kompanię reprezentacyjną wystawiła Jednostka Wojsk Specjalnych AGAT z Gliwic. Przybył też poczet sztandarowy z Pruszkowa z Komendą Główną Strzelców Rzeczypospolitej oraz liczne stowarzyszenia i goście, w tym też delegacja Gliwickiego Klubu "Gazety Polskiej".

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl