Papież złożył kondolencje po śmierci dziennikarki

Papież Franciszek / By Claude Truong-Ngoc / Wikimedia Commons - cc-by-sa-3.0, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36984416

Ojciec Święty złożył kondolencje w związku z tragiczną śmiercią dziennikarki śledczej z Malty Daphne Caruany Galizii, zabitej w zamachu bombowym. Telegram z Watykanu wystosowano do arcybiskupa Malty Charlesa Scicluny.

W depeszy kondolencyjnej wysłanej w imieniu papieża watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin napisał: 

Jego Świątobliwość papież Franciszek zasmucony tragiczną śmiercią Daphne Caruany Galizii kieruje modlitwy za jej wieczny odpoczynek i prosi uprzejmie o przekazanie kondolencji jej rodzinie.

Ojciec Święty zapewnia też o duchowej bliskości z narodem Malty w tym trudnym momencie i prosi o Boże błogosławieństwo dla niego 


– dodał kardynał Parolin.

53-letnia dziennikarka i blogerka, która pisała o przypadkach korupcji wśród miejscowych polityków, zginęła na północy Malty, gdy eksplodował jej samochód.

Zaraz po zamachu potępił go arcybiskup Scicluna. Wyraził solidarność ze wszystkimi dziennikarzami i zachęcił, by „bronili prawdy, nie bojąc się nikogo”.

Wolność wypowiedzi i nietykalność dziennikarzy to fundamenty każdej demokracji 
– zauważył hierarcha z Malty. Zaapelował do swego narodu o jedność, bo – jak zaznaczył – „atak na wolność dotyczy wszystkich”.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Celny komentarz ministra do Rady Krajowej PO. „Przyjechali, ponarzekali i pojechali”

/ Zrzut ekranu z TVP Info

– Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego – mówił w programie "Gość Wiadomości" TVP minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO.

Jestem przekonany, że inwestycje na drogach na drogach i kolei będą prowadzone na podobnym poziomie. Dzisiaj dzięki unijnym pieniądzom nie będziemy mieli takiej sytuacji jak na autostradzie A2, gdzie przejazd kosztuje krocie – powiedział minister Adamczyk, odnosząc się do kwestii przyszłego budżetu unijnego.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Firma założona przez Kulczyka pod lupą prokuratury. Jest śledztwo ws. autostrady A2

Odnosząc się do dzisiejszej Rady Krajowej PO i ewentualnego powrotu Radosława Sikorskiego do polityki minister ocenił, że "dzisiaj Radosław Sikorki spotkał się ze swoimi kolegami".

Można to streścić w trzech słowach: przyjechali, ponarzekali i pojechali. Radosław Sikorski upewnił nas w tym, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Myślę, że to politykom Platformy, a szczególnie przywołanemu tutaj Radosławowi Sikorskiemu, nie odpowiada i dlatego taki wybuch nienawiści, wybuch emocjonalny, w którym odniósł się do dzisiaj sprawujących rządy. Poza tym Sikorski niczego więcej nowego nie powiedział– wskazał.

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl