Znamy nazwisko nowego szefa PWPW. Wcześniej pracował w jednym z resortów

/ pwpw.pl

  

Dziś rada nadzorcza PWPW S.A. podała, kto będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych po odwołaniu ze stanowiska Piotra Woyciechowskiego. Będzie to sprawujący do niedawna funkcję sekretarza stanu w MSWiA Jakub Skiba.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w oficjalnym komunikacie poinformowało, że z dniem 19 paźdzernika ze stanowiska sekretarza stanu w resorcie odwołany został Jakub Skiba. Dziś, rada nadzorcza PWPW S.A. delegowała Skibę do pełnienia obowiązków prezesa spółki.

Skiba zastąpi na tym stanowisku odwołanego kilka dni temu Piotra Woyciechowskiego. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Odwołano prezesa PWPW

Jakub Skiba jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W ubiegłym roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. W przeszłości był m.in. dyrektorem biura szefa KPRM w latach 1997-1999, dyrektorem generalnym w GUS, dyrektorem generalnym w KPRM w latach 2005-2007, a od 2007 do 2013 r. - członkiem zarządu NBP. Funkcję sekretarza stanu w MSWiA pełnił od listopada 2015 r. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mocne reakcje na decyzję USA. "Rozczarowująca", "godna pożałowania"

/ By Rama - Own work, CC BY-SA 2.0 fr, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=431643

  

Antonio Guterres sekretarz generalny ONZ powiedział w oświadczeniu w reakcji na wystąpienie USA z Rady Praw Człowieka ONZ, że "znacznie bardziej wolałby”, aby USA pozostały członkiem Rady - podano na stronie internetowej organizacji.

W oświadczeniu podkreślono, że Rada Praw Człowieka odgrywa "bardzo ważną rolę w promowaniu i ochronie praw człowieka w całym świecie".

Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka Zeid Ra'ad al-Hussein na Twitterze określił decyzje Stanów Zjednoczonych jako "rozczarowującą". Ponadto dodał, że "zważywszy na stan praw człowieka w dzisiejszym świecie, USA powinny rozszerzać współpracę, a nie z niej rezygnować".

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Boris Johnson określił decyzję USA jako "godną pożałowania".

Amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley i sekretarz stanu Mike Pompeo ogłosili decyzję USA o wystąpieniu z Rady Praw Człowieka ONZ we wtorek. Obwinili Radę o uprzedzenia wobec Izraela, a jej działalność została poddana krytyce.

CZYTAJ WIĘCEJ: USA ogłoszą ważną decyzję

Rada Praw Człowieka ONZ, z siedzibą w Genewie, powstała w roku 2006 zastępując i przejmując większość funkcji dawnej Komisji Praw Człowieka ONZ.

Stany Zjednoczone w czasach administracji republikańskiego prezydenta USA George'a W. Busha (2001-2009) bojkotowały prace Rady z powodu jej krytycznej postawy wobec Izraela.

Następca George’a W. Busha, przedstawiciel Partii Demokratycznej w Białym Domu, prezydent Barack Obama włączył USA do prac Rady w 2009 roku w nadziei na poprawienie jej skuteczności.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl