Znamy nazwisko nowego szefa PWPW. Wcześniej pracował w jednym z resortów

/ pwpw.pl

  

Dziś rada nadzorcza PWPW S.A. podała, kto będzie pełnił obowiązki prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych po odwołaniu ze stanowiska Piotra Woyciechowskiego. Będzie to sprawujący do niedawna funkcję sekretarza stanu w MSWiA Jakub Skiba.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w oficjalnym komunikacie poinformowało, że z dniem 19 paźdzernika ze stanowiska sekretarza stanu w resorcie odwołany został Jakub Skiba. Dziś, rada nadzorcza PWPW S.A. delegowała Skibę do pełnienia obowiązków prezesa spółki.

Skiba zastąpi na tym stanowisku odwołanego kilka dni temu Piotra Woyciechowskiego. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Odwołano prezesa PWPW

Jakub Skiba jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. W ubiegłym roku uzyskał tytuł doktora nauk ekonomicznych w Szkole Głównej Handlowej. W przeszłości był m.in. dyrektorem biura szefa KPRM w latach 1997-1999, dyrektorem generalnym w GUS, dyrektorem generalnym w KPRM w latach 2005-2007, a od 2007 do 2013 r. - członkiem zarządu NBP. Funkcję sekretarza stanu w MSWiA pełnił od listopada 2015 r. 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Złodzieje ciężarówek przed sądem

/ pixabay.com/CC0/WilliamCho

  

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łodzi akt oskarżenia przeciwko 14 osobom. Usłyszały one zarzuty przestępstw przeciwko mieniu oraz udziału w grupie przestępczej. Gang złodziei ciężarówek grasował na terenie województw łódzkiego i śląskiego od 2004 do 2012 r.

Akt oskarżenia skierował do sądu Łódzki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej. 

Jak informują śledczy, oskarżeni to mieszkańcy województwa łódzkiego, z których najstarszy ma 69, a najmłodszy 44 lata. Jak ustalono na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego, grupa funkcjonowała głównie na terenie województwa łódzkiego i śląskiego, w przedziale od stycznia 2004 roku do maja 2012 roku. Zajmowała się popełnianiem przestępstw przeciwko mieniu, w szczególności polegających na dokonywaniu kradzieży z włamaniem ciągników siodłowych z naczepami i samochodów ciężarowych z ładunkiem.

- Sprawcy dokonywali kradzieży zwykle w weekendy, w godzinach nocnych, korzystając z czasu, gdy kierowcy na dłużej pozostawiali swe pojazdy bez nadzoru. Po usunięciu zabezpieczeń, w tym lokalizatorów GPS, pojazdy trafiały do współpracujących z grupą paserów

- podaje prokuratura.

Z ustaleń przeprowadzonego w niniejszej sprawie śledztwa wynika, że oskarżeni dopuścili się co najmniej 77 przestępstw, a łączna wartość skradzionego przez nich mienia wynosi ponad 9 milionów złotych.

Oskarżonym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

- W toku pozostaje postępowanie co do kolejnych sprawców, którzy po 2012 roku dopuścili się czynów przestępczych na terenie Polski i Niemiec

- informuje PK.

Źródło: PAP, pk.gov.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl