Gronkiewicz-Waltz nie odzyska kasy! Jest decyzja sądu - egzekucja zgodna z prawem

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Wojewódzki Sąd Administracyjny odmówił wstrzymania egzekucji grzywien z konta prezydent Warszawy. Postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego dotyczy skargi Hanny Gronkiewicz-Waltz, która domagała się wstrzymania egzekwowania grzywien. WSA odmówił wstrzymania wykonania zaskarżonego postanowienia.

Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia udziału w rozprawach przed komisją, za co została już ukarana grzywnami w łącznej wysokości 37 tys. złotych.  
 
15 września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł. Wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego podpisał przewodniczący komisji weryfikacyjnej wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
 
 - Polskie państwo przestaje być teoretyczne i zaczyna działać skutecznie również wobec ludzi, którzy do tej pory byli poza prawem - mówił szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki, który potwierdził egzekucje grzywien wobec Hanny Gronkiewicz Waltz za niestawiennictwo na posiedzeniach komisji.

 Ratusz ocenił egzekucję grzywien z prywatnego rachunku jako "skandaliczną decyzję, zupełnie niezrozumiałą”. Zdaniem rzecznika ratusza Bartosza Milczarczyka egzekucje i kary mają charakter polityczny. Milczrczyk twierdził nawet, że skoro grzywny „zostały nałożone na prezydenta miasta, a nie prywatnie na Hannę Gronkiewicz-Waltz, a więc jeżeli już to należałoby egzekwować to z kont urzędu miasta”. Skargę w tej sprawie złożyła również sama Gronkiewicz-Waltz.

Wojewódzki Sąd Administracyjny był jednak innego zdania. Odmówił wstrzymania egzekucji grzywien.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP Info

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent George H.W. Bush w szpitalu

/ / U.S. Navy photo by Photographer's Mate 2nd Class Dawn C. Morrison

  

Były prezydent USA George H.W. Bush został w niedzielę przyjęty do szpitala w stanie Maine z powodu niskiego ciśnienia krwi oraz zmęczenia - poinformował na Twitterze rzecznik rodziny.

Bush prawdopodobnie pozostanie w szpitalu Southern Maine Health Care przez kilka dni na obserwacji - napisał rzecznik Jim McGrath. Podkreślił, że były prezydent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.

W zeszłym miesiącu Bush, zaledwie dzień po pogrzebie jego małżonki Barbary Bush, został przyjęty na oddział intensywnej opieki w szpitalu metodystów w Houston z powodu infekcji. Wypisano go po 13 dniach.

Rok temu Bush trafił do szpitala z objawami uporczywego kaszlu, który został zdiagnozowany jako lekkie zapalenie płuc.

93-letni Bush jest najstarszym z żyjących byłych prezydentów USA.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl