Maciej M. miał narkotyki, przyznał się do winy. To syn posłanki Platformy

policja.pl

  

Zarzuty za posiadanie narkotyków usłyszał 31-letni Maciej M., który został zatrzymany przez policję, gdy kierował samochodem. Mężczyzna przyznał się do winy, złożył wyjaśnienia. To syn posłanki Platformy Obywatelskiej.

O bulwersujących wydarzeniach jako pierwszy informował "Super Express", który relacjonował incydent sprzed kilku dni, do którego doszło w centrum miejscowości Szczawno-Zdrój.

"Policjanci zatrzymali samochód, który mimo późnej pory jechał z wyłączonymi światłami - relacjonuje Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej policji. Gdy z zatrzymanego citroena xsary wysiadł kierowca, czuć było wyraźny zapach marihuany. Pojazd prowadził Maciej M., syn posłanki PO" - pisał "SE"

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny znaleziono jeszcze niewielkie ilości suszu i białego proszku. To marihuana i najprawdopodobniej amfetamina (trwają badania).

Dzisiaj portal niezalezna.pl skontaktował się rzecznikiem Prokuratory Okręgowej w Świdnicy. Potwierdził, że takie zdarzenie miało miejsce.

- Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do posiadania narkotyków - mówi prokurator Tomasz Orepuk.

Jest jednak jeszcze kwestia ewentualnego kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Na decyzję jednak trzeba czekać, bo od Macieja M. pobrana została krew i wysłana do badań. Od opinii biegłych zależy czy postawione zostaną dodatkowe zarzuty.

- Nie stosowano wobec podejrzanego żadnych środków zapobiegawczych. Posiadał on niewielką ilość narkotyków, choć należy podkreślić, że zakazaną, złożył wyjaśnienia, przyznał się do winy - tłumaczy rzecznik świdnickiej prokuratury.

Skąd Maciej M. wziął narkotyki?

- O tym obecnie nie możemy mówić, najprawdopodobniej materiały zostaną włączone do odrębnego postępowania - wyjaśnia prokurator Orepuk.

Co na to posłanka Platformy Obywatelskiej. 

- To sprawy rodzinne. Dlatego nie chcę tego komentować - powiedziała  "Super Expressowi" Katarzyna Mrzygłocka.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Super Express,

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ryanair odwołuje loty z powodu strajków

/ By Arpingstone z angielskiej Wikipedii - Na Commons przeniósł z en.wikipedia użytkownik Common Good z pomocą narzędzia CommonsHelper., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8352044

  

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair ogłosiły dziś, że odwołują 600 lotów w Europie przewidzianych na 25 i 26 lipca ze względu na zapowiadane wcześniej strajki personelu kabinowego w Hiszpanii, Portugalii i Belgii.

Anulowane połączenia dotkną w sumie 100 tys. pasażerów. Chodzi o loty do Hiszpanii, Portugalii i Belgii oraz z tych krajów.

Protesty zapowiadali również pracownicy z Włoch, ale - jak podała firma - w tym kraju loty mają odbywać się zgodnie z planem.

Klientom, których loty zostały odwołane, Ryanair zaoferował skorzystanie z innego połączenia w ciągu siedmiu dni przed lub po 25-26 lipca. Klienci będą mogli również otrzymać pełen zwrot ceny biletów.

Związki zawodowe reprezentujące personel kabinowy Ryanair domagają się, by w całej Europie umowy o pracę były zawierane na podstawie prawa lokalnego, a nie prawa irlandzkiego oraz żeby wszystkim oferowano takie same warunki, bez względu na to, czy są zatrudnieni bezpośrednio, czy wynajęci za pośrednictwem firmy zewnętrznej. Wysuwane są też żądania płacowe.

Związki zawodowe wydały oświadczenie, wzywając Komisję Europejską i rządy wszystkich państw europejskich, w których działa Ryanair, do podjęcia działań w związku z - jak to określono - "dumpingiem socjalnym" praktykowanym przez irlandzkiego przewoźnika.

Ryanair twierdzi, że warunki, jakie zapewnia swoim pracownikom, są konkurencyjne i często lepsze od tych, które oferują jego rywale, a żądania związków są "bezprzedmiotowe".

Ryanair lata w 37 krajach. W zeszłym roku przewiózł 130 milionów pasażerów. Przed ubiegłorocznym Bożym Narodzeniem zapobiegł fali strajków, postanawiając uznać związki zawodowe, po raz pierwszy w swej 32-letniej historii

Źródło: niezalezna.pl, pap

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl