Rosjanie szpiegowali USA. Posłużył im do tego... popularny program antywirusowy

/ FLICKR/IVAN DAVID GOMEZ ARCE/CC BY 2.0

redakcja

Kontakt z autorem

Programu antywirusowego Kaspersky Lab używa 400 milionów osób na świecie. To właśnie ten program wykorzystali Rosjanie do szpiegowania Stanów Zjednoczonych. Rosjan na gorącym uczynku przyłapali... hakerzy z Izraela.

Amerykański dziennik "New York Times" informuje, że hakerzy z Rosji używali programu antywirusowego Kaspersky Lab jako pewnego rodzaju wyszukiwarkę internetową, która posłużyła im do znajdowania danych wywiadowczych powiązanych z USA.

Z programu korzysta 400 mln osób na świecie –  w tym pracownicy i agencje rządowe Stanów Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że operacja rosyjskich hakerów zakończyła się powodzeniem. Rosjanie przy pomocy Kaspersky Lab wykradli tajne informacje z komputera należącego do pracownika NSA –  a to tylko jeden, podany do wiadomości publicznej, efekt ich przeszpiegów.

Rosyjscy hakerzy wpadli na gorącym uczynku, przyłapani przez hakerów z Izraela. Izrael, jako sojusznik USA, poinformował o swoim odkryciu, w efekcie czego we wrześniu usunięto Kaspersky'ego z rządowych komputerów w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe sam Kaspersky twierdzi, że ani on, ani jego firma... nie wiedzieli o działaniach rosyjskich hakerów.

Źródło: nytimes.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

Ta ustawa ma ograniczyć wyłudzenia VAT

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

75 000 uchodźców wróciło do Syrii

Dragon wystartował na stację kosmiczną.…

Dragon wystartował na stację kosmiczną.…

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Ministerstwo ostrzega przed oszustami

Sekretarz stanu USA o groźbach Korei Płn.

Sekretarz stanu USA o groźbach Korei Płn.

Teraz sądy nareszcie będą lepiej działały! Ustawy przyjęte - opozycja w szoku i biadoli

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Wymiar sprawiedliwości będzie lepiej funkcjonował niż do tej pory - zapewnił po przyjęciu ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, marszałek Senatu Stanisław Karczewski. A opozycjia jak zwykle narzeka i snuje katastroficzne scenariusze.

Dzisiaj wieczorem Senat przyjął bez poprawek nową ustawę o Sądzie Najwyższym oraz nowelizację ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa - autorstwa prezydenta Andrzeja Dudy. Obie ustawy trafią teraz na biurko prezydenta.

Po głosowaniach Karczewski powiedział dziennikarzom, że bardzo cieszy się z uchwalenia obu ustaw.

"Te ustawy są potrzebne. Czekają Polacy na te ustawy. Ponad 80 proc. Polaków chce zmian w wymiarze sprawiedliwości; one będą wprowadzane" - dodał.

"Wymiar sprawiedliwości, gwarantuję państwu, że w przeciągu krótkiego czasu będzie lepiej funkcjonował niż do tej pory" - oświadczył Karczewski.

Zwrócił uwagę, że dyskusja w Senacie o obu ustawach trwała 35 godzin, co określił mianem "rekordu świata".

Marszałek Senatu zapowiedział, że na decyzje prezydenta ws. obu ustaw "będzie czekał ze spokojem".

Według Karczewskiego odbywający się w czasie prac nad ustawami protest przed siedzibą Senatu miał "wyraźny charakter polityczny"; zaznaczył, że do manifestantów wyszli politycy PO.

"Szanujemy protestujących; szanujemy tych, którzy mają inne zdanie, natomiast nie demonizujmy: jest to grupa osób niezadowolona z tego i ja to rozumiem" - dodał.

Z kolei senator Platformy Bogdan Klich nie zaskoczył. Jak większość polityków tej partii uderzył w dramatyczne tony. Oświadczył dziennikarzom, że PiS wziął na siebie "straszliwą odpowiedzialność za wysadzenie niezależnego sądownictwa w powietrze".

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl