Rosjanie szpiegowali USA. Posłużył im do tego... popularny program antywirusowy

/ FLICKR/IVAN DAVID GOMEZ ARCE/CC BY 2.0

redakcja

Kontakt z autorem

Programu antywirusowego Kaspersky Lab używa 400 milionów osób na świecie. To właśnie ten program wykorzystali Rosjanie do szpiegowania Stanów Zjednoczonych. Rosjan na gorącym uczynku przyłapali... hakerzy z Izraela.

Amerykański dziennik "New York Times" informuje, że hakerzy z Rosji używali programu antywirusowego Kaspersky Lab jako pewnego rodzaju wyszukiwarkę internetową, która posłużyła im do znajdowania danych wywiadowczych powiązanych z USA.

Z programu korzysta 400 mln osób na świecie –  w tym pracownicy i agencje rządowe Stanów Zjednoczonych. Nic więc dziwnego, że operacja rosyjskich hakerów zakończyła się powodzeniem. Rosjanie przy pomocy Kaspersky Lab wykradli tajne informacje z komputera należącego do pracownika NSA –  a to tylko jeden, podany do wiadomości publicznej, efekt ich przeszpiegów.

Rosyjscy hakerzy wpadli na gorącym uczynku, przyłapani przez hakerów z Izraela. Izrael, jako sojusznik USA, poinformował o swoim odkryciu, w efekcie czego we wrześniu usunięto Kaspersky'ego z rządowych komputerów w Stanach Zjednoczonych.

Co ciekawe sam Kaspersky twierdzi, że ani on, ani jego firma... nie wiedzieli o działaniach rosyjskich hakerów.

Źródło: nytimes.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na celowniku islamistów

/ geralt/pixabay.com

Zwierzchnicy Kościoła katolickiego w Mali ostrzegają, że mimo wysiłków, by wprowadzić porozumienie pokojowe, tamtejsze parafie mogą spodziewać się narastania ataków islamskich terrorystów.

Nasze kościoły i kaplice są teraz celem ataku ekstremistów, którzy grożą chrześcijanom śmiercią, jeżeli będą się zbierać na modlitwę
– powiedział ks. Edmond Dembélé, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Mali.

Napięcia wzmogły się we wrześniu i na początku października – po tym, jak kilka kościołów katolickich w północno-środkowej części Mali zburzono i spalono, zmuszając parafian do ucieczki. 

Jak relacjonuje ks. Dembélé, pod koniec ubiegłego miesiąca w wiosce Dobara, położonej na północ od stołecznego Bamako, uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do kościoła, paląc przed nim krzyże, obrazy i figury Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej dżihadyści wyrzucili wiernych z kościoła w miejscowości Bodwal. 

Parafianie żyją obecnie w wielkim strachu, ale nie panikują, czekając na pomoc rządu i sił ONZ 
– powiedział ks. Dembélé.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl