W Polsce odczujemy skutki potężnego huraganu, który nadciąga nad Europę

/ twitter.com

redakcja

Kontakt z autorem

Huragan Ofelia uformował się nad Adriatykiem. Huragan niesie wiatr ok. 120 km na godzinę oraz potężne ulewy deszczu. Nawet w Polsce odczujemy jego skutki.

Huragan Ofelia dotrze najpierw na wybrzeża Portugalii i Hiszpanii, a następnie nad Irlandię i Szkocję.

Obecnie Ofelia nie jest jeszcze klasyfikowana jako huragan, a jako burza tropikalna, ale nad Europą będzie już tak silna, że ulegnie to zmianie – nad Starym Kontynentem wywoła podmuchy wiatru o prędkości nawet 150 km na godzinę. 

Huragan dotrze do wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego już w niedzielny wieczór.

Ofelia bezośrednio nie przejdzie nad naszym krajem, ale jej skutki będą tu odczuwalne – powróci "babie lato", a termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenie przed wichurami dla czterech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Najgorzej ma być na Wybrzeżu.

 

 

Źródło: PAP, "Washington Post", niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na celowniku islamistów

/ geralt/pixabay.com

Zwierzchnicy Kościoła katolickiego w Mali ostrzegają, że mimo wysiłków, by wprowadzić porozumienie pokojowe, tamtejsze parafie mogą spodziewać się narastania ataków islamskich terrorystów.

Nasze kościoły i kaplice są teraz celem ataku ekstremistów, którzy grożą chrześcijanom śmiercią, jeżeli będą się zbierać na modlitwę
– powiedział ks. Edmond Dembélé, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Mali.

Napięcia wzmogły się we wrześniu i na początku października – po tym, jak kilka kościołów katolickich w północno-środkowej części Mali zburzono i spalono, zmuszając parafian do ucieczki. 

Jak relacjonuje ks. Dembélé, pod koniec ubiegłego miesiąca w wiosce Dobara, położonej na północ od stołecznego Bamako, uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do kościoła, paląc przed nim krzyże, obrazy i figury Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej dżihadyści wyrzucili wiernych z kościoła w miejscowości Bodwal. 

Parafianie żyją obecnie w wielkim strachu, ale nie panikują, czekając na pomoc rządu i sił ONZ 
– powiedział ks. Dembélé.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl