W Polsce odczujemy skutki potężnego huraganu, który nadciąga nad Europę

/ twitter.com

redakcja

Kontakt z autorem

Huragan Ofelia uformował się nad Adriatykiem. Huragan niesie wiatr ok. 120 km na godzinę oraz potężne ulewy deszczu. Nawet w Polsce odczujemy jego skutki.

Huragan Ofelia dotrze najpierw na wybrzeża Portugalii i Hiszpanii, a następnie nad Irlandię i Szkocję.

Obecnie Ofelia nie jest jeszcze klasyfikowana jako huragan, a jako burza tropikalna, ale nad Europą będzie już tak silna, że ulegnie to zmianie – nad Starym Kontynentem wywoła podmuchy wiatru o prędkości nawet 150 km na godzinę. 

Huragan dotrze do wybrzeży Półwyspu Iberyjskiego już w niedzielny wieczór.

Ofelia bezośrednio nie przejdzie nad naszym krajem, ale jej skutki będą tu odczuwalne – powróci "babie lato", a termometry wskażą nawet 20 stopni Celsjusza. Ponadto Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wydał ostrzeżenie przed wichurami dla czterech województw: lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Najgorzej ma być na Wybrzeżu.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu…

Europosłowie zobaczą…

Europosłowie zobaczą…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

"Niezwyciężony": sztuka dialogu…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Papieskie konto na Twitterze działa już…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Trump podpisał nowy budżet obronny. Na…

Sejm uczcił minutą ciszy ofiary stanu wojennego

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Sejm w związku z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego uczcił minutą ciszy jego ofiary. Wniosek w tej sprawie złożył poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi.

Poseł Grzegorz Długi, zabierając głos tuż przed blokiem głosowań, w trakcie którego odbyło się głosowanie nad wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego, podkreślił, że 13 grudnia przypada rocznica wprowadzenia w 1981 r. stanu wojennego. Polityk zaapelował do posłów o uczczenie ofiar stanu wojennego minutą ciszy.

- Ja bym proponował, abyśmy zanim przystąpimy do politycznej części tego dnia, aby go nie zakłócać, prosiłbym, żebyśmy teraz chwilą ciszy uczcili wszystkie ofiary stanu wojennego, który został wywołany przez komunistów przeciwko naszemu narodowi - powiedział poseł Kukiz'15.

Po jego wypowiedzi wszyscy posłowie wstali i uczcili minutą ciszy ofiary stanu wojennego.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl