Strzelanina w Sokółce. Trwa policyjna obława

/ isokolka.eu

Dziś rano w Sokółce (woj. podlaskie) funkcjonariusz użył broni po tym, jak kierowca auta próbował go przejechać. Obecni trwa policyjna obława za uciekinierami. 

Do zdarzenia doszło przy ulicy Grodzieńskiej w Sokółce. funkcjonariusze podjęli próbę wylegitymowania osób siedzących w jednym z zaparkowanych tam samochodów. 

W chwili próby wylegitymowania samochód ruszył. Najpierw do tyłu, a następnie do przodu, wprost na policjanta. Ten odskoczył i oddał sześć strzałów – jeden ostrzegawczy w powietrze i pięć w kierunku auta.

Mundurowy mierzył w opony audi. Mimo to samochód odjechał z miejsca zdarzenia i ruszył ulicą Grodzieńską w kierunku Kuźnicy. W audi były dwie osoby 
– powiedział w rozmowie z portalem isokolka.eu – który jako pierwszy podał informację o zdarzeniu – Adam Romanowicz z Zespołu Prasowego KWP w Białymstoku.

Obecnie trwa policyjna obława. Pojawiły się informacje o samolocie, który miałby być w nią zaangażowany oraz o samochodach policji, które zmierzały w kierunku Kuźnicy.

Źródło: isokolka.eu, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym szefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl