Kierownik pogotowia ratunkowego zatrzymany. Co było powodem?

/ Fotomag/Gazeta Polska

Dziś rano policjanci zatrzymali kierownika pogotowia ratunkowego we Wrocławiu. Prokuratura nie zdradza szczegółów zatrzymania, jednak lokalne media informują, że może mieć to związek ze sprawami korupcyjnymi.

Wincenty M., dyrektor pogotowia ratunkowego we Wrocławiu, został zatrzymany dziś rano przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji na Dolnym Śląsku. 

- Na razie nie udzielamy informacji w tej sprawie. Mogę jedynie powiedzieć, że ogólnie chodzi o niedopełnienie obowiązków 

- powiedziała prokurator Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Dodaje, że jeszcze dziś M. może usłyszeć zarzuty.

Według informacji, do których dotarła "Gazeta Wrocławska", wcześniej zatrzymana została również dyrektor finansowa pogotowia. Dziennikarze sugerują, że może chodzić o sprawę zakupów i inwestycji prowadzonych przez pogotowie wrocławskie. Przypominają, że w czerwcu funkcjonariusze policji zabezpieczyli w siedzibie pogotowia ratunkowej przy ul. Ziębickiej dokumenty dotyczące inwestycji od 2000 roku. 

Źródło: PAP, gazetawroclawska.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Różne zeznania w sprawie Amber Gold. Konfrontacja między funkcjonariuszem i byłym szefem ABW

/ screen TVP Info

Dziś po godz. 12 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. afery Amber Gold. Podczas posiedzenia dojdzie do konfrontacji pomiędzy byłym zastępcą dyrektora gdańskiej ABW Jarosławem Dąbrowskim, a dwoma funkcjonariuszami tamtejszej delegatury, którzy zajmowali się sprawą Amber Gold.

Podczas ubiegłotygodniowego przesłuchania szefowa komisji Małgorzata Wassermann (PiS) pytała Dąbrowskiego o zeznania przed komisją funkcjonariuszy Agencji, którzy wskazywali, że to właśnie on, razem z dyrektorem gdańskiej ABW Adamem Gruszką ustalili, że Agencja nie będzie "aktywnie, operacyjnie" zajmować się sprawą Amber Gold.

Dąbrowski zeznał, że nie pamięta tych okoliczności, ale "zapewne była jakaś dyskusja, przedstawiane były argumenty i została wypracowana decyzja". Wassermann dopytywała, czy któryś z podległych Dąbrowskiemu oficerów był wzywany do Warszawy, aby wyjaśnić, dlaczego przez dziewięć miesięcy gdańska ABW nie zajmowała się sprawą Amber Gold.

Ja nie byłem o tym informowany

 - powiedział świadek.

Po tym fragmencie zeznań Wassermann wystąpiła z wnioskiem o przeprowadzenie konfrontacji pomiędzy Dąbrowskim oraz naczelnikiem i funkcjonariuszem operacyjnym ABW, który prowadził sprawę Amber Gold. Uzasadniła taką decyzję tym, że występują rozbieżności w zeznaniach świadków.

 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl