Tak się kończy sięganie po skompromitowane autorytety. Kopacz naprawdę to powiedziała

/ Zbyszek Kaczmarek\Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Ewa Kopacz, była premier i szefowa resortu zdrowia w rządzie Donalda Tuska zabrała dziś głos po tym, jak lekarze rezydenci wznowili strajk głodowy. - Tak się kończy arogancja władzy i brak zdolności do prowadzenia dialogu – stwierdziła. „Najnowszy pomysł PO, żeby wyciągnąć Ewę Kopacz i na niej oprzeć teraz przekaz mocno musi cieszyć kierownictwo PiS” – skomentowali te słowa internauci.

Lekarze rezydenci spotkali się dziś po południu z premier Beatą Szydło. Wcześniej obradowała Rada Dialogu Społecznego. Po rozmowach lekarze poinformowali o wznowieniu zawieszonej rano głodówki. Ich zdaniem negocjacje nie przyniosły przełomu.

Sprawę skomentowała m.in. była minister zdrowia i była premier Ewa Kopacz.

Tak się kończy arogancja władzy i brak możliwości i zdolności do prowadzenia dialogu

- oceniła na konferencji w Sejmie. Stwierdziła, że Platforma zgłosiła propozycję, która - w jej ocenie - mogłaby rozwiązać obecną sytuację. 

Pokazaliśmy 135 milionów złotych - dzisiaj można jednym ruchem i decyzją ministra (rodziny, pracy i polityki społecznej) zmienić plan finansowy Funduszu Pracy i wypłacić tym ludziom podwyżki, o które w tej chwili walczą

- przekonywała była premier.

Sprawę skomentowali internauci.

Głos zabrał nawet zwolennik PO...

 

Źródło: PAP, niezalena.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Selekcjoner reprezentacji Polski w piłce…

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Będzie nowa Ordynacja podatkowa

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Błaszczak o karze dla Owsiaka: każdy jest…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Znaczący postęp w rozmowach w sprawie…

Płoną kościoły! Chrześcijanie na celowniku islamistów

/ geralt/pixabay.com

Zwierzchnicy Kościoła katolickiego w Mali ostrzegają, że mimo wysiłków, by wprowadzić porozumienie pokojowe, tamtejsze parafie mogą spodziewać się narastania ataków islamskich terrorystów.

Nasze kościoły i kaplice są teraz celem ataku ekstremistów, którzy grożą chrześcijanom śmiercią, jeżeli będą się zbierać na modlitwę
– powiedział ks. Edmond Dembélé, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Mali.

Napięcia wzmogły się we wrześniu i na początku października – po tym, jak kilka kościołów katolickich w północno-środkowej części Mali zburzono i spalono, zmuszając parafian do ucieczki. 

Jak relacjonuje ks. Dembélé, pod koniec ubiegłego miesiąca w wiosce Dobara, położonej na północ od stołecznego Bamako, uzbrojeni mężczyźni wtargnęli do kościoła, paląc przed nim krzyże, obrazy i figury Najświętszej Maryi Panny. Wcześniej dżihadyści wyrzucili wiernych z kościoła w miejscowości Bodwal. 

Parafianie żyją obecnie w wielkim strachu, ale nie panikują, czekając na pomoc rządu i sił ONZ 
– powiedział ks. Dembélé.

Źródło: radiovaticana.va, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl