Sukces Polski w sprawie Puszczy Białowieskiej. Trybunał Sprawiedliwości przychylił się do wniosku

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

17 października w unijnym Trybunale Sprawiedliwości wysłuchanie w sprawie Puszczy Białowieskiej. Wniosek Polski rozpatrzono pozytywnie i tym razem sprawę rozpatrywać będzie nie jeden sędzia, a wielka izba Trybunału, która liczy 15 sędziów – poinformowało Radio RMF FM.

Jak słusznie zauważa RMF FM to wyraźny sukces Polski – przynajmniej w strefie proceduralnej.

Polska poprosiła o nowe rozpatrzenie sprawy przed wielką izbą Trybunału, bo miała wątpliwości do sędziego, który wysłuchiwał naszych argumentów 11 września. Wspomniany sędzia sugerował Komisji Europejskiej nałożenie kar na Polskę, a wręcz mówił wprost o artykule w Traktacie, który miałby na to pozwolić. Polska zgłosiła więc, że sędzia nie zachowywał się w sposób bezstronny.

Przypomnijmy, że pod koniec lipca, unijny Trybunał wydał decyzję o natychmiastowym nakazie wstrzymania wycinki w Puszczy Białowieskiej na obszarach chronionych. Dopuszczone zostało usuwanie drzew ze względów bezpieczeństwa. Decyzja Trybunału ma jednak charakter tymczasowy.

 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: rmf24.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kiedy inauguracja kampanii wyborczej PiS?

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W niedzielę spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu, a na początku września lider ugrupowania Jarosław Kaczyński zainauguruje kampanię wyborczą PiS - poinformował w mediach społecznościowych szef sztabu wyborczego PiS Tomasz Poręba.

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie premiera Morawieckiego, z którego wynika, że pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się 21 października. Z kolei druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada.

- Nawet w wakacje nie zwalniamy tempa. W niedzielę spotkanie z Mateuszem Morawieckim w Sandomierzu a (z) początkiem września inauguracja kampanii PiS przez Jarosława Kaczyńskiego 

- poinformował na Twitterze europoseł PiS Tomasz Poręba, który pokieruje sztabem wyborczym tego ugrupowania. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl