Papież wezwał do modlitwy o pokój na świecie

Papież Franciszek / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Ojciec Święty wezwał wiernych podczas audiencji generalnej w Watykanie do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie.

W najbliższy piątek, 13 października, zakończą się obchody setnej rocznicy ostatnich objawień maryjnych w Fatimie. Ze wzrokiem skierowanym ku Matce Pana i Królowej Misji zachęcam wszystkich, szczególnie w październiku do odmawiania Świętego Różańca w intencji pokoju na świecie 
– powiedział Franciszek, zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na audiencji na placu Świętego Piotra.

Niech modlitwa poruszy najbardziej oporne osoby, aby wygnały przemoc ze swego serca, słów i gestów i budowały wolne od niej wspólnoty, które troszczą się o wspólny dom 
– wezwał papież. – Nic nie jest niemożliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie. Wszyscy mogą być twórcami pokoju – dodał Ojciec Święty, przywołując swe słowa z tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju.

Papież wyraził pragnienie, aby konkretne działania na rzecz „obrony wspólnego domu” mogły stopniowo zmniejszać zagrożenia dla najsłabszej ludności.

W katechezie na temat nadziei i „czujnego oczekiwania” Franciszek wskazywał: 

Nawet jeśli cały świat występowałby przeciwko nadziei i mówił, że przyszłość przyniesie tylko ciemne chmury, to chrześcijanin wie, że w tej przyszłości znajduje się powtórne przyjście Chrystusa.

Przestrzegał przed pesymizmem i rezygnacją. Jak wyjaśnił. „rezygnacja nie jest cnotą chrześcijańską”.

Chrześcijanin nie został stworzony dla nudy, lecz raczej dla cierpliwości
– dodał Franciszek.

Podkreślił też, że nie jest prawdziwym budowniczym pokoju ten, kto nie naraża swojego osobistego pokoju i nie podejmuje ryzyka. Taki ktoś to „leń” – ocenił papież.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Zaatakowali policjantów. Napastnicy to…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Rusza zbiórka darów dla Polaków z…

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Trzaskowski w duecie z Rabiejem

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Kamil Stoch na podium w Engelbergu

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Upamiętniono górników, którzy zginęli…

Krajowa Rada PO w sieci, czyli mnóstwo śmiechu ze Schetyny i jego świty

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Dziś odbyła się Krajowa Rada Platformy Obywatelskiej, podczas której wybrano nowy zarząd. W jego składzie nie ma już Hanny Gronkiewicz-Waltz. Spotkanie rozpoczęło się od przemówienia Grzegorza Schetyny, a głównym tematem było obrażanie partii rządzącej i uparte powtarzanie, że PiS-owi trzeba odebrać władzę. Nie obyło się bez licznych wpadek, które wyłapali sprawnym okiem internauci.

Jak już informowaliśmy, na Radzie Krajowej Platformy Obywatelskiej w centralnym miejscu pojawiła się flaga Unii Europejskiej, a tuż obok flaga biało-czerwona, w niczym nie przypominająca flagi Polski. 

Internauci są zgodni co do tego, że jest to flaga "ten kraju".

Wpadkę zaliczył lider Platformy Grzegorz Schetyna, który na posiedzenie przyszedł w dziwnym makijażu i opluł się podczas przemówienia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Schetyna opluł się podczas wystąpienia? Ewa Kopacz nie zauważyła kamer i ośmieszyła szefa PO!

Chociaż niektórzy twierdzą, że to nie ślina a piana.

Internauci skomentowali również nowy zarząd Platformy.

A całą dzisiejszą Radę Krajową PO można podsumować tak:

Tymczasem Kinga Gajewska z PO chce "zacisnąć" współpracę zjednoczonej opozycji.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl