Papież wezwał do modlitwy o pokój na świecie

Papież Franciszek / Filip Błażejowski/Gazeta Polska

  

Ojciec Święty wezwał wiernych podczas audiencji generalnej w Watykanie do modlitwy różańcowej w intencji pokoju na świecie.

W najbliższy piątek, 13 października, zakończą się obchody setnej rocznicy ostatnich objawień maryjnych w Fatimie. Ze wzrokiem skierowanym ku Matce Pana i Królowej Misji zachęcam wszystkich, szczególnie w październiku do odmawiania Świętego Różańca w intencji pokoju na świecie 
– powiedział Franciszek, zwracając się do tysięcy osób zgromadzonych na audiencji na placu Świętego Piotra.

Niech modlitwa poruszy najbardziej oporne osoby, aby wygnały przemoc ze swego serca, słów i gestów i budowały wolne od niej wspólnoty, które troszczą się o wspólny dom 
– wezwał papież. – Nic nie jest niemożliwe, jeśli zwracamy się do Boga w modlitwie. Wszyscy mogą być twórcami pokoju – dodał Ojciec Święty, przywołując swe słowa z tegorocznego orędzia na Światowy Dzień Pokoju.

Papież wyraził pragnienie, aby konkretne działania na rzecz „obrony wspólnego domu” mogły stopniowo zmniejszać zagrożenia dla najsłabszej ludności.

W katechezie na temat nadziei i „czujnego oczekiwania” Franciszek wskazywał: 

Nawet jeśli cały świat występowałby przeciwko nadziei i mówił, że przyszłość przyniesie tylko ciemne chmury, to chrześcijanin wie, że w tej przyszłości znajduje się powtórne przyjście Chrystusa.

Przestrzegał przed pesymizmem i rezygnacją. Jak wyjaśnił. „rezygnacja nie jest cnotą chrześcijańską”.

Chrześcijanin nie został stworzony dla nudy, lecz raczej dla cierpliwości
– dodał Franciszek.

Podkreślił też, że nie jest prawdziwym budowniczym pokoju ten, kto nie naraża swojego osobistego pokoju i nie podejmuje ryzyka. Taki ktoś to „leń” – ocenił papież.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Co czwarta rodzina gubi na wakacjach... dziecko

/ pixabay.com

  

Jedna czwarta włoskich rodzin gubi dziecko w czasie wakacji - wynika z sondażu odnotowanego przez media. Najczęściej dzieci gubią się na plaży, a średni czas poszukiwań wynosi 7 minut. Włosi są obok Hiszpanów w europejskiej czołówce w tej dziedzinie.

24 proc. rodzin z Włoch przyznało w sondażu, że w czasie wakacji z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat co najmniej raz zdarzyło im się ich szukać.

Według statystyk dzieci gubią się przede wszystkim na plaży, na basenie, w centrum handlowym, w parku rozrywki i w hotelu.

Na pytanie, w jaki sposób udało się odnaleźć dzieci, prawie trzy czwarte dorosłych odpowiedziało, że pomogli im w tym krewni oraz znajomi. Połowa poprosiła o pomoc obce osoby. 13 proc. wyjaśniło zaś, że zwróciło się do policji bądź personelu w miejscu, gdzie straciło dziecko z oczu.

Blisko połowa rodziców wyznała, że nie poprosiła sił porządkowych o pomoc ze wstydu.

Zauważa się, że zjawisko gubienia dzieci w zatłoczonych wakacyjnych miejscach jest tak powszechne, że na niektórych plażach we Włoszech uruchomiono specjalną usługę. Przez głośniki podawane są komunikaty o poszukiwaniu najmłodszych, którzy oddalili się od rodziców i opiekunów.

Dziennik "La Stampa" podał, że na jednej z plaż w Rimini tylko jednego dnia takich ogłoszeń było 28.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl