Europa to wielkie dziedzictwo chrześcijańskie. Ten kongres o tym przypomni

/ twitter.com/StKarczewski

– Szukamy wartości duchowych, na których Europa została zbudowana, bez których nie ma przyszłości ani Polska, ani Europa, ani świat – mówił sekretarz Konferencji Episkopatu Polski biskup Artur Miziński w czasie konferencji prasowej, poprzedzającej międzynarodowy kongres ruchu „Europa Christi”.

Kongres pod hasłem „Otwórzcie drzwi Chrystusowi” odbędzie się od 19 do 23 października w Częstochowie, Łodzi oraz Warszawie.

Uczestniczący w konferencji marszałek senatu Stanisław Karczewski podkreślał, że „senat jest miejscem o mniejszej temperaturze sporu politycznego, jest miejscem zadumy, refleksji”, które powinno służyć temu, aby łączyło Polaków. 

Aby budować tę wspólnotę musimy mieć korzenie chrześcijańskie, bo bez tych korzeni nasze drzewo (...) nasze owoce nie będą wydawane
– powiedział Karczewski. Wyraził zadowolenie, że „senat będzie mógł wziąć udział w tym przedsięwzięciu (...), byśmy pamiętali, skąd pochodzimy i co jest naszym fundamentem”.

Moderator ruchu „Europa Christi” ksiądz Ireneusz Skubiś zaznaczył, że celem kongresu jest „uświadomienie Polakom, a także ludziom Europy”, że Europa to wielkie dziedzictwo chrześcijańskie.

Pragniemy przywracać mieszkańcom Starego Kontynentu świadomość, że „Europa Christi” to drugie imię Europy. To nie może ulec zapomnieniu. Tożsamość Europy została zbudowana na filozofii greckiej, prawie rzymskim i na ewangelii Jezusa Chrystusa
– podkreślił ksiądz Skubiś.

Jak dodał, Europa przeżywa dzisiaj kryzys moralny, duchowy, traci swoją tożsamość chrześcijańską. 

W Unii Europejskiej po 1968 roku zaczęły istnieć nowe trendy liberalne czy neoliberalne, marksistowskie i ateistyczne. Te prądy sprawiają dzisiaj, że jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje na kontynencie europejskim. I to ma też swoje odzwierciedlenie w dokumentach Unii Europejskiej, które unikają jak ognia wszystkiego, co chrześcijańskie (...) priorytet ma aborcja czy też eutanazja
– powiedział ksiądz Skubiś.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl