Polska zacieśnia współpracę zbrojeniową z Ukrainą

/ CO MON

  

Sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Bartosz Kownacki reprezentował dziś resort na XIV międzynarodowej specjalistycznej wystawie „Broń i bezpieczeństwo - 2017” w Kijowie.

W Kijowie sekretarz stanu Bartosz Kownacki oraz wiceminister obrony Ukrainy gen. broni Igor Pavlovski  podpisali deklarację woli dalszej współpracystanowiącej potwierdzenie dobrego partnerstwa miedzy krajami. Podczas rozmów bilateralnych wiceministrowie dokonali przeglądu ustaleń, dokonanych podczas I posiedzenie polsko-ukraińskiej podkomisji ds. współpracy  gospodarczej. Omówili także dalsze możliwości rozwoju i pogłębienia współpracy woskowo-technicznej pomiędzy Polską i Ukrainą - podaje Ministerstwo Obrony Narodowej.

Na targach wśród kilkudziesięciu wystawców zagranicznych swoje stanowiska prezentują przedsiębiorstwa z Polski m.in.: PGZ, ITWL, Transbit, WB Electronics, YKK Poland. Swoje stanowisko promocyjne wystawiło także Ministerstwo Obrony Narodowej.  Wystawa jest dobrą możliwością zaprezentowania partnerom biznesowym w sektorze zbrojeniowym możliwości technicznych z dziedziny bezpieczeństwa i obrony.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: CO MON

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Włochy: Co czwarta rodzina gubi na wakacjach... dziecko

/ pixabay.com

  

Jedna czwarta włoskich rodzin gubi dziecko w czasie wakacji - wynika z sondażu odnotowanego przez media. Najczęściej dzieci gubią się na plaży, a średni czas poszukiwań wynosi 7 minut. Włosi są obok Hiszpanów w europejskiej czołówce w tej dziedzinie.

24 proc. rodzin z Włoch przyznało w sondażu, że w czasie wakacji z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat co najmniej raz zdarzyło im się ich szukać.

Według statystyk dzieci gubią się przede wszystkim na plaży, na basenie, w centrum handlowym, w parku rozrywki i w hotelu.

Na pytanie, w jaki sposób udało się odnaleźć dzieci, prawie trzy czwarte dorosłych odpowiedziało, że pomogli im w tym krewni oraz znajomi. Połowa poprosiła o pomoc obce osoby. 13 proc. wyjaśniło zaś, że zwróciło się do policji bądź personelu w miejscu, gdzie straciło dziecko z oczu.

Blisko połowa rodziców wyznała, że nie poprosiła sił porządkowych o pomoc ze wstydu.

Zauważa się, że zjawisko gubienia dzieci w zatłoczonych wakacyjnych miejscach jest tak powszechne, że na niektórych plażach we Włoszech uruchomiono specjalną usługę. Przez głośniki podawane są komunikaty o poszukiwaniu najmłodszych, którzy oddalili się od rodziców i opiekunów.

Dziennik "La Stampa" podał, że na jednej z plaż w Rimini tylko jednego dnia takich ogłoszeń było 28.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl