Nuncjusz apostolski w Polsce: Życie chrześcijanina jest radosne

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio / nuncjatura.pl

– Życie chrześcijanina, w tym również konsekrowanego przez złożenie ślubów zakonnych, jest radosne i powinno świadczyć o radości – podkreślił nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio podczas mszy św. rozpoczynającej 136. Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych.

Arcybiskup Pennacchio wskazał,  że chrześcijanin „zamiast krzyczeć: >>Biada wam wszystkim<<, powinien raczej nieść pokój, płynący z wewnętrznego przeżywania wiary i świadczenia o niej swoim życiem”. Nuncjusz podkreślał, że nie jest dobrą postawa ludzi zgorzkniałych i patrzących na wszystko w czarnych kolorach. Osoby takie – jak mówił – uważają, że same wszystko robią dobrze, chcą pouczać i nawracać innych.

Czasem widziałem, jak młody ksiądz, zaraz po święceniach, pełen zapału, gorliwości do nawracania świata, chciał to robić za wszelką cenę. Dwoił się i troił, dawał mnóstwo dobrych rad w konfesjonale, wygłaszał płomienne kazania, i czasami się dziwił, że nie przynosi to oczekiwanego rezultatu 
– mówił abp Pennacchio 

Dopiero doświadczony kapłan, który sam przeszedł z Jezusem przez swoją pustynię – wiek nie jest tu najbardziej istotny – i sam doświadczył, jak działa miłosierdzie boże, wie, że samym wyrywaniem chwastów nie zbawi się świata. Do tego, aby zmieniać po bożemu, musi być najpierw akceptacja. I to ona uruchamia później dobre zmiany duchowe
– podkreślał.

136. Zebranie Plenarne Konferencji Przełożonych Wyższych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych w Polsce rozpoczęło się we wtorek w Warszawie. Biorą w nim udział przedstawicielki 105 zgromadzeń z całej Polski.

Zebranie rozpoczęła msza św. celebrowana przez abp. Pennacchio. Tematem wiodącym spotkania jest refleksja i dyskusja nad dokumentem Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, który zawiera ocenę ponad 50 lat posoborowej przystosowanej odnowy zakonów, pokazuje wyzwania jeszcze otwarte i daje wskazówki co do dalszej weryfikacji i odnowy życia konsekrowanego.

Przedstawicielki zakonów żeńskich spotkają się też z bp. Arturem Mizińskim, Sekretarzem Generalnym KEP. Będą rozmawiać też na temat aktualnych problemów Kościoła oraz konferencji o cyberprzestępstwach i ochronie danych osobowych.

Źródło: episkopat.pl, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polska przegrała mecz z Nigerią

/ twitter.com/Łączy Nas Piłka

Polska przegrała mecz z reprezentacją Nigerii 0:1 w meczu towarzyskim we Wrocławiu. Zwycięską bramkę z rzutu karnego w 61 minucie zdobył Victor Moses.

Oba zespoły przygotowują się do mistrzostw świata w Rosji. We wtorek biało-czerwoni zmierzą się w Chorzowie z Koreą Południową.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl