"Mąka" strzelił dla córki

/ Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Reprezentacja Polski pokonała 4:2 Czarnogórę i awansowała na mistrzostwa świata 2018 do Rosji. W eliminacjach zagrało trzech piłkarzy Legii - Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk i Krzysztof Mączyński.

- Kochanie, ten gol to dla Ciebie! - krzyknął Mączyński po ostatnim gwizdku sędziego w meczu z Czarnogórą. „Mąka” cieszył się podwójnie, a może i potrójnie. Kadra wygrała ważne spotkanie, wywalczyła awans na mundial, a Mączyński - co nieczęsto mu się zdarza - trafił do siatki. - Chciałbym zadedykować tę bramkę mojej córce, która 5 października obchodziła urodziny. Wiktorka urodziła się w czasie, gdy wywalczyliśmy awans na Euro. Teraz kończy dwa latka - cieszył się architekt niedzielnej wygranej. 

Gol Mączyńskiego, zdobyty już w szóstej minucie, otworzył wynik na PGE Narodowym i dodał biało-czerwonym skrzydeł. - Piłka spadła w polu karnym i szacunek dla mnie, że się tam znalazłem, bo rzadko stoję w polu karnym - mówił na gorąco "Mąka". - Cieszę się bardzo, zwłaszcza, że nie strzelam tych goli za dużo. Cel na mecz z Czarnogórą był jeden - zdobyć punkty i zrobić "pieczątkę" do mistrzostw świata - dodał piłkarz, który w wyjściowej jedenastce zastąpił Karola Linettego. Legionista, który w ostatnim czasie zmagał się z kontuzją, w Erywaniu był oszczędzany przez selekcjonera Adama Nawałkę właśnie na arcyważny mecz na Narodowym.

- Gdybym wciąż czuł się źle, to nie podjąłbym ryzyka, ale wszystko jest w porządku i nie doskwiera mi ból. Jestem bardzo wdzięczny trenerowi, że na mnie postawił. Od samego początku na mnie stawiał, odwdzięczam się najlepiej jak umiem - stwierdził.

W eliminacjach Nawałka konsekwentnie stawiał nie tylko na niego, lecz także na dwóch innych legionistów - obrońców Pazdana i Jędrzejczyka. Cała legijna trójka, grając wśród najlepszych z najlepszych, prezentowała się w kadrze dużo lepiej niż w ostatnim czasie w klubie. Mączyński wystąpił w 7 meczach o punkty el. MŚ - w czterech grając już w barwach Legii, wcześniej jako wiślak - i spędził na boisku 452 minuty. Jędrzejczyk zagrał sześciokrotnie, w sumie przez 484 min (trzy razy już jako legionista), a Pazdan siedmiokrotnie przez 625 minut. Każdy z nich był mocnym punktem zespołu i ma szanse na wyjazd do Rosji.

Do tej pory na MŚ udało się zagrać piętnastu piłkarzom Legii – po raz pierwszy w 1974 roku, kiedy na mistrzostwa do RFN pojechali Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Deyna i Robert Gadocha.

Źródło: Gazeta Polska Codziennie - dodatek mazowiecki

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ważna deklaracja Merkel: Chcemy pokazać, że nawet jeśli nasze rozmowy nie są proste, to jesteśmy dla siebie ważni

/ Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

Po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim, kanclerz Angela Merkel podkreśliła, że rząd Niemiec chce pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie. Wśród tematów spotkania były „ostatnie działania protekcjonistyczne”, które pojawiły się na świecie. Zarówno premier Morawiecki, jak i kanclerz Merkel wspólnie ocenili je „jako coś niepokojącego”.

- Współpraca między Polską i Niemcami jest niezbędna do zapewnienia bardzo dobrej współpracy w Europie w kontekście nowej agendy, jak i m.in. wypracowania nowych ram finansowych - mówił na konferencji po spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel premier Mateusz Morawiecki.

Angela Merkel podkreśliła, że wizyta w Polsce, po ponownym wybraniu na stanowisko kanclerza Niemiec, była dla niej ważna, a rząd niemiecki chce „pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie”.

- Premier (Morawiecki) zwrócił uwagę na to, że jest to zapisane w umowie koalicyjnej, ale to jest też urzeczywistniane – mówiła Angela Merkel.

Kanclerz Niemiec przypomniała w tym kontekście piątkową wizytę w Warszawie szefa niemieckiego MSZ Heiko Maasa. Podkreśliła, że nawet jeśli w poszczególnych kwestiach pojawiają się rozbieżności, nie powinny one wpływać na stosunki partnerskie między dwoma krajami.

- Chcemy w ten sposób pokazać, że nawet jeżeli nasze rozmowy nie zawsze są proste, to jesteśmy dla siebie ważni, chcemy rozwijać nasze relacje. Rząd Niemiec chce pielęgnować dobre stosunki sąsiedzkie, jako sąsiedzi jesteśmy ściśle ze sobą powiązani. Chcemy rozwijać nasze relacje, ich pozytywnym elementem są ścisłe stosunki gospodarcze. – mówiła Angela Merkel.

 Kanclerz Niemiec odniosła się również do sytuacji na Ukrainie.

 - Mamy zgodne stanowisko ws. Ukrainy; niestety nie mamy bardzo widocznych postępów, jeśli chodzi o realizację porozumień mińskich, będziemy nalegać, by to się zmieniło – zapowiedziała Angela Merkel.

Z kolei premier Morawiecki wskazał na konieczność zagwarantowania jedności UE.

- Zgodziliśmy się z kanclerz Merkel, że w dla przyszłości UE kluczowe jest zagwarantowanie jej jedności, przez skupienie się na oczekiwaniach obywateli i praktycznej stronie jej funkcjonowania – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Jak dodała pozytywnym elementem relacji polsko-niemieckich są „ścisłe stosunki gospodarcze”.

- Popieramy zdecydowanie format Trójkąta Weimarskiego i będziemy się angażować na rzecz tego, aby były tutaj spotkania w ramach tego formatu. Jeżeli chodzi o relacje bilateralne, to mamy zbieżne interesy - z jednej strony w ramach UE, ale również mając na względzie politykę zagraniczną i starania w tym zakresie - dodała Merkel.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl