Nie ma świętych krów!

Prokuratura i Centralne Biuro Antykorupcyjne patrzą na ręce także menedżerom dobrej zmiany. Okazuje się, że kilku z nich w sposób nieuczciwy chciało zainkasować 40 mln zł! To rekord, jeśli chodzi o kwotę korzyści, jaką mieli przyjąć w zamian za pomoc w załatwianiu intratnych kontraktów w państwowych strategicznych koncernach. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że to wierzchołek góry lodowej.

Przynajmniej oficjalnie nie wiadomo, na kogo mieli się powoływać zatrzymani menedżerowie, a także czy faktycznie było to prawdą.

To zasadnicza kwestia. Tym bardziej że obecnie toczy się kilkanaście śledztw dotyczących powoływania się na najważniejszych przedstawicieli polskich organów ścigania, którzy zupełnie nie mieli o tym pojęcia. Ostatnie akcje CBA wskazują, że wreszcie hasło „nie ma świętych krów!” zaczęło być realizowane.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Polska atakowana, bo nieposłuszna

Organa Unii Europejskiej nadal atakują Polskę, tak jak czynią to od dwóch lat – od czasu, kiedy w wyniku demokratycznych wyborów polski parlament wyłonił nowy rząd.

W tym tygodniu mieliśmy kolejną rozprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w Luksemburgu w związku z Puszczą Białowieską, a także zapowiedź posiedzenia Komisji Europejskiej w najbliższą środę poświęconego ocenie praworządności w naszym kraju. Już za cztery dni KE może postanowić o uruchomieniu artykułu 7. Traktatu o Unii Europejskiej, która to procedura może zakończyć się sankcjami wobec kraju członkowskiego.

Nie ma żadnych szans, aby sankcje przeciw Polsce weszły w życie, bo potrzeba na to jednomyślności krajów UE, a wiele państw będzie broniło Polski, kierując się zasadą „Dziś Warszawa, jutro my”. Bardzo trudno też będzie zebrać większość potrzebną do uruchomienia artykułu 7., czyli 22 państwa w Radzie Europejskiej lub dwie trzecie głosów w europarlamencie.

Nasi wrogowie w UE wiedzą, że przegrają, ale wytaczają propagandowe działa po to, żeby psuć wizerunek Polski w świecie. A praworządność, Puszcza Białowieska czy Trybunał Konstytucyjny są tylko pretekstami, aby atakować Polskę – kraj, który przestał słuchać Brukseli czy Berlina.
 

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl