Pancerniacy na manewrach Soból-17

/ mat. arch. 34. BKPanc. / http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/18_204.html

  

Ponad 200 żołnierzy 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu rozpoczęło udział w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pod kryptonimem Soból-17. Manewry potrwają do piątku, 13 października.

Podczas tygodniowego ćwiczenia żagańscy pancerniacy będą poddani swoistemu sprawdzianowi realności podejmowanych decyzji oraz prawidłowości pracy wszystkich komórek na stanowiskach dowodzenia (SD) brygady, 1. batalionu czołgów i batalionu logistycznego - podaje oficjalny portal 34. BKPanc.

Rozpoczynamy w brygadzie pierwsze w tym roku ćwiczenie dowódczo-sztabowe Soból-17, którego celem jest sprawdzenie dowództwa i sztabu 1bcz pod kątem zdolności, gotowości do realizacji zadań, zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Życzę wszystkim, aby ćwiczenie uwydatniło naszą wiedzę i pozwoliło szerzej spojrzeć na pewne kwestie, które będą poruszane. Chciałbym abyśmy wzajemnie wymienili się poglądami i wypracowali pewien konsensus w działaniach, ponieważ jest to dla mnie ćwiczenie wstępne do ćwiczenia Borsuk-17, a dla dowódcy 1bcz pierwsze z trzech ważnych ćwiczeń czekających Brabantczyków w tym oraz w przyszłym roku - przyznał na uroczystym apelu inaugurującym ćwiczenia dowódca 34. BKPanc. płk dypl. Dariusz Lewandowski, cytowany przez oficjalny portal brygady. 

 

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 34. BKPanc.

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marchlewicz usunięty z PiS

/ Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Uchwałą Prezydium Zarządu Okręgowego PiS Przemysław Marchlewicz został usunięty z szeregów PiS - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Decyzja ma związek z zatrzymaniami, jakich we wtorek dokonało ABW i CBA. Wśród czterech osób podejrzewanych o udział w grupie przestępczej wyłudzającej VAT przy obrocie ogniwami fotowoltaicznymi - jak podały media - jest Przemysław M., były wiceprezes Lotosu od maja do grudnia 2016 roku.

Jak powiedział szef gdańskich struktur okręgowych PiS Janusz Śniadek, zatrzymanie było bezpośrednią przyczyną i powodem decyzji o usunięciu Marchlewicza z partii.

- Jest to dla nas dużym zaskoczeniem, natomiast absolutnie w takich sytuacjach nie ma cienia wątpliwości, co należy zrobić - podkreślił.

Polityk zaznaczył jednocześnie, że sprawa prowadzona przez CBA nie ma związku z "bardzo krótkim epizodem" pełnienia przez Marchlewicza funkcji w Lotosie.

Informacje o zatrzymaniach podali rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn i Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA. Jak poinformowali, zatrzymań dokonali we wtorek funkcjonariusze z gdańskiej delegatury CBA i ABW we wspólnym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu. 

Wśród czwórki zatrzymanych jest kierownictwo - prezes i dyrektorzy - podkarpackiej spółki. Według śledczych zatrzymani działając w latach 2015-16 w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzali podatek VAT poprzez wprowadzanie do obiegu fikcyjnych faktur na zakup ogniw fotowoltaicznych. Grupa działała na terenie całego kraju oraz w Czechach i na Słowacji – podał Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej CBA.

Podkarpacka spółka miała produkować ogniwa prądotwórcze, jednak w rzeczywistości pełniła jedynie rolę tzw. "bufora", pozorując transakcje handlowe – powiedział Brodowski.

Żaryn podał, że firma uzyskała dotacje na zakup m.in. urządzeń, które miały służyć do produkcji paneli fotowoltaicznych, ale nigdy nie zostały jednak uruchomione i nie były wykorzystywane w procesie produkcyjnym.

- Poprzez poświadczające nieprawdę faktury VAT oraz przelewy bankowe, spółki te dokonywały rzekomej sprzedaży lub nabycia towaru. Następnie po przewiezieniu paneli poza granicę Polski, do Czech i na Słowację, ubiegały się one o zwrot nienależnego podatku VAT – wyjaśnił rzecznik.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl