Pancerniacy na manewrach Soból-17

/ mat. arch. 34. BKPanc. / http://34bkpanc.wp.mil.pl/pl/18_204.html

iggys

Kontakt z autorem

Ponad 200 żołnierzy 34. Brygady Kawalerii Pancernej w Żaganiu rozpoczęło udział w ćwiczeniu dowódczo-sztabowym pod kryptonimem Soból-17. Manewry potrwają do piątku, 13 października.

Podczas tygodniowego ćwiczenia żagańscy pancerniacy będą poddani swoistemu sprawdzianowi realności podejmowanych decyzji oraz prawidłowości pracy wszystkich komórek na stanowiskach dowodzenia (SD) brygady, 1. batalionu czołgów i batalionu logistycznego - podaje oficjalny portal 34. BKPanc.

Rozpoczynamy w brygadzie pierwsze w tym roku ćwiczenie dowódczo-sztabowe Soból-17, którego celem jest sprawdzenie dowództwa i sztabu 1bcz pod kątem zdolności, gotowości do realizacji zadań, zgodnie z wojennym przeznaczeniem. Życzę wszystkim, aby ćwiczenie uwydatniło naszą wiedzę i pozwoliło szerzej spojrzeć na pewne kwestie, które będą poruszane. Chciałbym abyśmy wzajemnie wymienili się poglądami i wypracowali pewien konsensus w działaniach, ponieważ jest to dla mnie ćwiczenie wstępne do ćwiczenia Borsuk-17, a dla dowódcy 1bcz pierwsze z trzech ważnych ćwiczeń czekających Brabantczyków w tym oraz w przyszłym roku - przyznał na uroczystym apelu inaugurującym ćwiczenia dowódca 34. BKPanc. płk dypl. Dariusz Lewandowski, cytowany przez oficjalny portal brygady. 

 

Źródło: 34. BKPanc.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
20 ofiar „cichego zabójcy”. Służby…

20 ofiar „cichego zabójcy”. Służby…

Zbigniew Ziobro podsumował zmiany w prawie…

Zbigniew Ziobro podsumował zmiany w prawie…

Czy IKEA uchylała się od płacenia…

Czy IKEA uchylała się od płacenia…

Bardzo zła jakość powietrza w Warszawie.…

Bardzo zła jakość powietrza w Warszawie.…

Wielka inwestycja w Zakopanem

Wielka inwestycja w Zakopanem

Co dziś się stało z Pałacem Kultury? Internauci przypominają deklarację premiera

PKiN w Warszawie / Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Mateusz Morawiecki niedawno mówił o swoich planach i marzeniach. Jako jeden z punktów wymienił zburzenie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pogoda dopisała i marzenie się spełniło - zauważają internauci.

Minister kultury Piotr Gliński przyznał, że są pomysły, żeby na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zburzyć Pałac Kultury i Nauki.

Także minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak zauważył, że Pałac Kultury i Nauki jest symbolem sowieckiej dominacji.

Symbole są ważne, bo kształtują postawy, szczególnie młodych ludzi

– powiedział.

Dziś od samego rana w stolicy jest duże zachmurzenie. I smog. Zauważono, że PKiN... zniknął z krajobrazu miasta.

Zatrzymać Polaków w Polsce, rozwijać inwestycje i innowacje, inwestować w zaniedbane obszary, dbać o małe i średnie firmy, rozwiązać problemy mieszkaniowe rodzin, zburzyć Pałac Kultury i Nauki – to plany i marzenia Mateusza Morawieckiego, wicepremiera, ministra rozwoju i finansów.

Jestem za tym, żeby Pałac Kultury i Nauki, relikt panowania komunizmu, zniknął z centrum Warszawy. Marzę o tym od 40 lat

– powiedział Mateusz Morawiecki poproszony o komentarz do wypowiedzi wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego, który stwierdził, że nie ma nic przeciwko zburzeniu PKiN-u.

Internauci  z przymrużeniem oka piszą, że obietnica została spełniona.

 

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl