Hanna nikomu niepotrzebna

Nie było żadnego sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem Warszawy a komisją weryfikacyjną – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Samo merytoryczne rozstrzygnięcie zdaje się oczywiste, bo wskazanie możliwego sporu zawarte jest w treści ustawy, ale gangrena tocząca polskie sądy sprawia, że żadnego wyroku nie można być pewnym.

Mimo takiego orzeczenia Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia stawienia się przed komisją oraz, co ważniejsze, opinią publiczną. Dlaczego? Pani prezydent nie ma przed sobą żadnej przyszłości politycznej – nawet kamraci z partii chcą jej się pozbyć – za to ma przed sobą poważne zagrożenie odpowiedzialnością prawną i to właśnie strategia obrony przed zarzutami karnymi determinuje jej postępowanie.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Uważajmy na chińskie inwestycje

Polska Agencja Inwestycji i Handlu, za której pośrednictwem inwestorzy zagraniczni realizują swoje inwestycje nad Wisłą, poinformowała o ważnym przełomie. Na miejscu lidera pod względem wartości inwestycji realizowanych przez PAIiH po raz pierwszy w historii pojawili się Chińczycy. Za pośrednictwem agencji inwestują obecnie w Polsce 1,11 mld euro, a drudzy Niemcy 1,04 mld euro.

To symboliczne wydarzenie zwiastuje, że czeka nas coraz większa obecność inwestorów z Państwa Środka nad Wisłą. A to oprócz jednoznacznych korzyści niesie ze sobą też zagrożenia. Chińczycy nie traktują zbyt poważnie dbałości o środowisko naturalne, czego dowodem jest powietrze w chińskich miastach. Równie lekko podchodzą do praw pracowników, którzy w Państwie Środka masowo popełniają samobójstwa. Ochoczo za to tną koszty, przez co wyłożyli się już na niejednej inwestycji na świecie – chociażby na polskiej autostradzie A2. Przyjmujmy więc chińskich inwestorów z otwartymi ramionami, ale bardzo uważnie patrzmy im na ręce. To oni powinni się dostosować do naszych reguł, a nie odwrotnie.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl