Hanna nikomu niepotrzebna

Nie było żadnego sporu kompetencyjnego pomiędzy prezydentem Warszawy a komisją weryfikacyjną – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny. Samo merytoryczne rozstrzygnięcie zdaje się oczywiste, bo wskazanie możliwego sporu zawarte jest w treści ustawy, ale gangrena tocząca polskie sądy sprawia, że żadnego wyroku nie można być pewnym.

Mimo takiego orzeczenia Hanna Gronkiewicz-Waltz konsekwentnie odmawia stawienia się przed komisją oraz, co ważniejsze, opinią publiczną. Dlaczego? Pani prezydent nie ma przed sobą żadnej przyszłości politycznej – nawet kamraci z partii chcą jej się pozbyć – za to ma przed sobą poważne zagrożenie odpowiedzialnością prawną i to właśnie strategia obrony przed zarzutami karnymi determinuje jej postępowanie.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Protest i polityka

Dziś już mało kto wierzy w to, że protest opiekunów osób niepełnosprawnych ma wyłącznie podłoże socjalne. Zbyt dużo jest w nim polityki, o czym można się przekonać, słuchając wypowiedzi protestujących.

Liderka protestu Iwona Hartwich wielokrotnie wypowiadała się na temat polityki, i to niekoniecznie w kontekście osób niepełnosprawnych. Do tego dochodzą działania polityków opozycji, którzy chcą, aby protest trwał jak najdłużej. „Pakt solidarnościowy” podpisany w piątek przed Sejmem przez przedstawicieli opozycji nasuwa pytanie: gdzie byli jego sygnatariusze, gdy rządzili? Bo przecież sytuacja osób niepełnosprawnych nie pogorszyła się z dnia na dzień. Gdy były protesty w tej sprawie za czasów PO-PSL, ówcześni rządzący nie mieli pomysłów na rozwiązanie problemu ani chęci; nie powstał żaden „pakt solidarnościowy”. Wiadomo, że rząd powinien pomóc osobom, które są w najtrudniejszej sytuacji życiowej. Podjęte do tej pory decyzje pokazują, że jest konkretny plan na pomoc i rozwiązanie konfliktu. Szkoda tylko, że nie chcą tego widzieć ci, dla których protest jest paliwem do walki z obecnym rządem.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl