Takiej kary HGW nie wzięła pod uwagę. Maksymalna grzywna dla prezydent Warszawy!

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

redakcja

Kontakt z autorem

Komisja weryfikacyjna ukarała prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz maksymalną grzywną za nieusprawiedliwione niestawiennictwo.

Na wniosek szefa komisji Partyka Jakiego komisja ukarała Gronkiewicz-Waltz 10 tys. zł grzywny. Głosowało za tym pięciu członków komisji, przeciw – jeden, a trzech wstrzymało się od głosu.

Przeciw grzywnie w tej wysokości protestował Robert Kropiwnicki z Platformy Obywatelskiej. Mówił, że nie ma podstaw do takiej maksymalnej grzywny i jest to „nieuzasadnione nękanie”, bo rozprawa dotyczy II instancji. Przeciw byli też pełnomocnicy prezydent miasta. 

Odpowiedział na to Sebastian Kaleta, który podkreślił, że wcześniejsze grzywny są nieskuteczne.

Jak już informowaliśmy, dziś Hanna Gronkiewicz-Waltz została ukarana także 9 tys. zł grzywny za nieusprawiedliwione niestawiennictwo w sprawie trzech działek na pl. Defilad.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Wypadek przy budowie warszawskiego metra.…

Wypadek przy budowie warszawskiego metra.…

Kompromitujący błąd sędziego. Konieczny…

Kompromitujący błąd sędziego. Konieczny…

5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski -…

5 lat temu zmarł Przemysław Gintrowski -…

Papież: trochę się bałem dziennikarzy

Papież: trochę się bałem dziennikarzy

Kiedy decyzja dotycząca atomu w Polsce?…

Kiedy decyzja dotycząca atomu w Polsce?…

Wypadek przy budowie warszawskiego metra. Tragiczny finał poszukiwań operatora koparki

/ flickr.com/Lukas Plewnia/CC BY-SA 2.0

Wczoraj wieczorem doszło do wypadku na budowie drugiej linii metra w Warszawie. Operator koparki pracujący na głębokości około 15 metrów został przysypany ziemią. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Mężczyzny przysypanego zwałem ziemi poszukiwała specjalna grupa ratunkowa straży pożarnej. Choć strażacy dość szybko dotarli do zasypanego operatora koparki, to jednak 60-latek już nie żył.

Do wypadku doszło w pobliżu planowanej stacji Księcia Janusza na Woli. Sprawę wyjaśnia policja i prokuratura.

- To był nieszczęśliwy wypadek. Niestety, ale takie rzeczy mogą wydarzyć się na każdej budowie

- powiedział w rozmowie z portalem rmf24.pl Bartosz Sawicki, rzecznik wykonawcy odcinka drugiej linii metra.

Źródło: rmf24.pl, warszawa.naszemiasto.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Dziś ważne spotkanie ws. reformy sądów. "Mam nadzieję, że pan prezydent spełni zobowiązanie"

/ Krzysztof Sitkowski/KPRP

- Mam nadzieję, że pan prezydent spełni zobowiązanie, jakie składał w czasie kampanii wyborczej, dotyczące dogłębnej reformy wymiaru sprawiedliwości - zaznaczył dzisiaj szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W jego ocenie prezydenckie projekty ustaw o SN i KRS "wymagały korekty". Dzisiaj zaplanowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

W ocenie szefa MSWiA dziś wymiar sprawiedliwości jest "chory". Przypominał, że program PiS zakłada "dogłębną zmianę" w sądownictwie. Z kolei projekt reformy sądów przedstawiony przez Andrzeja Dudę, zdaniem Błaszczaka, wymagał korekty.

Minister przypomniał wynik wyborów i podkreślił, że to mniejszość parlamentarna nie chce zmian w wymiarze sprawiedliwości i dąży do tego, "żeby było tak, jak było".

"I tu jest sprzeczność" - wskazał.

Przekonywał, że w demokracji to naród wybiera swoich reprezentantów, którzy po wyborach realizują swój program.

"Zdecydujmy się, czy chcemy zmian w wymiarze sprawiedliwości, PiS takich zmian chce, my dążymy do tego, żeby uzdrowić tę chorą sytuację. Czy też zależy nam na tym, żeby było tak, jak było. To jest sprawa zasadnicza" - mówił minister.

W piątek w Belwederze odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Tematem spotkania będą poprawki PiS do prezydenckich projektów ustaw o SN i KRS. Prezydent ma przedstawić swoją opinię w tej sprawie.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl